Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Letos lázně, příště do nebes! Festival Theatrum Kuks 2022 navštívilo 1,5 tisíce návštěvníků

Redakce / 4.09.2022, Kuks
Lepší oslavu si Lázně v Kuksu nemohly přát: v 5 dnech padesát často vyprodaných produkcí a jeden a půl tisíce spokojených návštěvníků. Letošní 21. ročník multižánrového festivalu THEATRUM KUKS úspěšně oslavil 330 let od založení Lázní Kuks, které umožnily rozmach tohoto jedinečného místa.

FOTOGALERIE - Theatrum kuks 2023

„Těší nás, že se na festival vrací čím dál tím víc návštěvníků, kteří přispívají k rozžívání kukského areálu,“ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Bohadlová. Příští ročník se uskuteční od 23. do 27. srpna 2023.„Tentokrát se budeme vznášet v oblacích, oslavovat andělské hlasy na nebesích a možná dojde i na akrobacii,“ naznačuje Bohadlová, jakým směrem se bude program 22. ročníku festivalu ubírat.

Program letošního festivalu byl věnován vodě a Lázním Kuks, které symbolicky oživil úvodní „rituál“ s unikátní světelnou „liqiud“ show Jakuba Urbana, samotné léčivé prameny pak každý večer rozsvítila instalace Weird Visuals.

„Kuks jsme nasávali všemi smysly na obou březích Labe, podtrhli význam pramene, kolem kterého před 330 lety Lázně Kuks vznikly, a využili všechny vodní plochy včetně bývalých Šporkových rybníků u Choustníkova Hradiště,“ vyzdvihla Kateřina Bohadlová.

Vedle prostoru bývalých lázní či Labe, na kterém na pontonu zatančila třeba Andrea Miltnerová, festival tradičně nabídl jedinečné koncerty či další umělecké zážitky i v prostorách hospitálu. V kostele Nejsvětější Trojice nadchla písňovým recitálem Alena Hladká a Ensemble Damian či divadelní spolek JEDL s inscenací Santini, kapli či refektář zaplnili diváci při koncertech Cantar alla Viola, Českého saxofonového kvarteta nebo Královéhradeckého kvarteta s Komorním orchestrem UHK.

V Kuksu zrozený soubor Geisslers Hofcomoedianten uvedl premiéru svého „opera-disco“ muzikálu Pudl a pudr, na nádvoří hospitálu s loutkami podle soch M. B. Brauna rozjel kočovnou show Jedem s medem či vzal diváky na hřbitov, kde proběhl lehce imerzivní Tanec smrti. „Letošní THEATRUM bylo tradičně nabité multižánrovým barokním a barokem inspirovaným uměním s blahodárnými účinky pro tělo i ducha,“ dodala šéfka festivalu, která už zve na příští ročník, který vznese návštěvníky až do nebes. 

Autor: Ondřej Roubínek

Foto: redakce Kralovedvorsko.cz


Související články
Lázně v Kuksu - téma festivalu Theatrum Kuks 2022 (24. - 28. srpna 2022)
Barokní hostina bude! Výlet na festivalu Theatrum Kuks si užijí i chuťové buňky
Lázně v Kuksu probudí po 330 letech tekutá světelná show v rámci festivalu Theatrum Kuks (24. srpna 2022)
Vaše komentáře

Přečteno 186x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí