Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Barokní hostina bude! Výlet na festivalu Theatrum Kuks si užijí i chuťové buňky

Redakce / 18.08.2022, Dvůr Králové nad Labem
Letos je tradiční festivalový výlet v rámci akce Theatrum Kuks obohacen o skutečnou barokní hostinu! A vařit bude finalista soutěže MasterChef Česko Kuba Borovanský a jeho sous-šéfka Kateřina Volánková. Na hostinu je nutné si koupit kvůli omezenému počtu jedlíků lístek předem - a to nejpozději do pondělí 22. srpna večer.


Barokní hostina se koná ve čtvrtek 25. srpna od 12 hodin v restauraci Šporkův Mlýn ve Stanovicích (kousek od Kuksu). Jídlo bude samozřejmě chutnat ještě více s písněmi doby hraběte Šporka! Menu je již známo - je níže na obrázku :-)

Pokud nechcete propást tuto jedinečnou příležitost, kupte si lístky včas, a to tady... Cena je 500 Kč.

Tématem letošního festivalu tzv. nového baroka je voda a lázně. Však i Stanovicemi protéká Labe, ale na barokní hostině se bude jednat o lázně zejména pro chuťové buňky. 

Barokní hostina je součástí festivalového výletu (program zde), ale přijet můžete i přímo na hostinu do Stanovic (a pak klidně pokračovat po zajímavé trase pro pěší do Choustníkova Hradiště). Hned po jedinečném jídelním zážitku také následuje Barokování s Jaroslavem Čechurou, který (už bez vstupného) povypráví o smyslnosti barokního člověka (a taky čarodějnicích a sexu).Související články
Lázně v Kuksu - téma festivalu Theatrum Kuks 2022 (24. - 28. srpna 2022)
Lázně v Kuksu probudí po 330 letech tekutá světelná show v rámci festivalu Theatrum Kuks (24. srpna 2022)
Letos lázně, příště do nebes! Festival Theatrum Kuks 2022 navštívilo 1,5 tisíce návštěvníků
Vaše komentáře

Přečteno 350x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí