Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Lázně v Kuksu - téma festivalu Theatrum Kuks 2022 (24. - 28. srpna 2022)

Festival bude věnován vodě, součástí bude liquid show!

Sponzorováno / 4.08.2022, Kuks
Krásné prostředí kukského údolí na konci srpna už po jednadvacáté oživí multižánrový festival THEATRUM KUKS. Letošní ročník bude věnován vodě, aby připomněl výročí 330 let od založení lázní Kuks.

Baroko a voda všemi smysly - divadlo, koncerty,  jedinečná liquid show, tanec na vodě i hostina s finalistou MasterChefa - těšte se na letošní ročník multižánrového festivalu v Kuksu.

V pěti dnech festivalových dnech se návštěvníci mohou těšit na Geisslers Hofcomoedianten a jejich novinku, nověbarokní muzikál Pudl a pudr, který v Kuksu oslaví oficiální premiéru, či divadelní spolek JEDL se svým Santinim, jehož herci Lucie Trmíková a Miloslav König zkonfrontují s kukským geniem loci.

Lázně Kuks po 330 letech ožijí jedinečnou liquid light show, slavná londýnská tanečnice Andrea Miltnerová předvede unikátní performanci přímo na Labi, dojde i na barokní šansony s Ensemble Damian či na koncert Českého saxofonového kvarteta s hostem Davidem Ebenem. 

Španělsko-americké duo Cantar alla Viola znovuobjeví kouzelné spojení violoncella a ženského hlasu, na své si přijdou i děti, pro které zahraje Divadlo Drak, Filharmoniště či ToyMachine. Své speciální Polévkové divadlo bude servírovat Divadlo DNO Jiřího Jelínka, které přiveze i vlastní hosty či oblíbenou dětskou kapelu Bombarďák.

V rámci tradičního výletu do okolí uvaří svou variaci na barokní hostinu finalista oblíbené kuchařské soutěže MasterChef Jakub Borovanský a ožijí místa se zajímavou historií. U Jeschkeho rybníka vystoupí s pohybovou performancí Taxon Tereza Lenerová a spol., v kostele Povýšení svatého Kříže v Choustníkově Hradišti předvede uskupení ANMOEN dialog barokní a současné hudby s názvem Zrození - Zánik - Naděje. 

Návštěvníci budou mít možnost vytvořit si vlastní obraz pomocí staré fotografické techniky modrotisku či namalovat akvarel v krásném kukském plenéru. K tomu každý den proběhne barokování s inspirativními hosty, třeba historik Jaroslav Čechura bude zasvěceně vyprávět o smyslnosti barokního člověka.

Program, vstupenky a další informace najdete na www.theatrum-kuks.cz.

Doprovodný program je zdarma či dobrovolným vstupným.


Související články
Barokní hostina bude! Výlet na festivalu Theatrum Kuks si užijí i chuťové buňky
Lázně v Kuksu probudí po 330 letech tekutá světelná show v rámci festivalu Theatrum Kuks (24. srpna 2022)
Letos lázně, příště do nebes! Festival Theatrum Kuks 2022 navštívilo 1,5 tisíce návštěvníků
Vaše komentáře

Přečteno 421x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí