Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Spolupráce ZŠ Strž a divadelního souboru Cirk La Putyka

Redakce, / 28.09.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
V minulém školním roce začala naše škola spolupracovat s divadelním souborem Cirk La Putyka, kde se uvádí v život program Hýbej se a tvoř a souběžně s ním se připravovalo nové představení ADHD. Školu navštívil umělecký ředitel Rostislav Novák. Pozval pár žáků a učitele na představení do Hradce Králové. V září škola dostala nabídku návštěvy divadla v Praze na Jatkách 78.

FOTOGALERIE - Spolupráce ZŠ Strž a divadelního souboru Cirk La Putyka

Program pro žáky, učitele byl připraven velice dobře. Ukázka ze zkoušky nového představení ADHD s následnou diskuzí co pro žáky ADHD znamená, jak chápou obsah ukázek. Tato část byla pro žáky náročnější, vyjádřit se bezprostředně a hned, dělá přeci jen problémy. 
Následovala malá ukázka cvičení na trampolíně, balónu a trochu gymnastiky na závěr. Pan R. Novák ukázal dětem, že hranice nejsou, vedl je od jednoduchého začátku k věcem složitým, na které v tuto chvíli stačí, a že se nemají vzdávat, i když jim se jim to zdá těžké. Je to malá paralela s ADHD, tam se taky nikdo nemůže vzdát, pokud chce něco dokázat. Musí toho zvládnout daleko více, než člověk, který nemá žádné omezení, limity a problémy. 

Celý večer byl zakončen divadelním představením Batacchio. Hra plná akrobacie, humoru a nadsázky. Bavili jsme se představením stejně dobře, jako ostatní diváci v sále. Po představení jsme se ještě rozloučili a poděkovali panu R. Novákovi za pozvání do divadla. Ukázal sice jen málo toho, co všechno dělají, ale i tak to v nás zanechalo hluboký zážitek.
Na oplátku za toto milé pozvání se učitelé školy vyjádřili k problematice ADHD, nejen z pohledu profesního ale i osobního.
Na závěr bych ráda napsala pár myšlenek jedné z žákyň – je úžasné, jak se 8 lidí z celého světa spojí na jedno nové představení, jsou spolu, odkázáni jeden na druhého v představení. Vytvoří nová přátelství díky svému zájmu - a tím je divadlo.

Ing. Alena Čiháková
cihakova@zsstrz.cz
Organizace: ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

Související články
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 539x