Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Překonej své limity a přidej se k DofE!

Redakce, / 14.01.2024, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Možná jste již slyšeli o DofE, možná jste se tohoto velkolepého programu dokonce sami zúčastnili, nebo své zapojení ještě zvažujete. Možná se ale ptáte, co je to DofE?

Co se skrývá za touto neobvyklou zkratkou? 
DofE je výzvou. DofE je překonávání překážek na cestě k cíli. DofE je poznání sama sebe. 
Program, do kterého je dnes světově zapojeno již 8 milionů studentů, vznikl v roce 1956 ve Velké Británii na popud prince Philipa, vévody s Edinburghu. Jeho cílem byla podpora seberozvoje mladých lidí. 

Naše škola již několik let nabízí žákům účast v tomto programu a podporu při plnění jimi stanovených cílů ve třech oblastech – sportu, dovednostech a dobrovolnictví. V současné době je u nás do DofE zapojeno pět žáků, což samo o sobě svědčí o tom, že prestižní mezinárodní certifikát a odznak, který úspěšní „Dofáci“ získají, se rozhodně nerozdává zadarmo. Zvláště u našich starších žáků, kteří jsou teprve na začátku své cesty dospíváním, je těžké probudit nadšení k jakékoliv aktivitě, která nenabízí pouze zábavu, ale také dřinu a sebeodříkání. O to větší radost však máme, když se to podaří. 

Nově zapojení Dofáci si opět vybrali velmi zajímavé cíle. V rámci dobrovolnictví například pomáhají v předškolním zařízení Mateřinka nebo tráví čas se seniory v domovech pro seniory v našem městě. V oblasti dovednosti jim pod rukama vznikají zajímavé výtvarné práce, v oblasti sportu trénují hod oštěpem, gymnastiku, florbal nebo sportovní chůzi. 
Na jaře je po splnění všech cílů čeká ještě závěrečná dvoudenní expedice v přírodě, kterou je ještě nutné pečlivě připravit a naplánovat. 

Držíme proto našim Dofákům palce a přejeme jim hodně vytrvalosti a energie!

Mgr. Gabriela Geisslerová

Další články ZŠ Strž

 
Vaše komentáře

Přečteno 204x