Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Pohádka v podání 5.A ZŠ Strž vyjde knižně

Redakce / 14.06.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Vyprávění a četba pohádek už nejsou mezi dětmi tak oblíbené jako dříve. Kde jsou ty časy, kdy si malí čtenáři zalezli s knihou pod peřinu a nezhasli, dokud princ nepřemohl draka. Třída 5.A se ale do světa nadpřirozených příběhů podívala, a to prostřednictvím soutěže Bambini litera 2018.
Letos probíhal její třetí ročník a byl určený pro žáky 1. stupně základních škol, které baví psát. Ale nejenom pro ně. 
Jako jedna z mála soutěží totiž ve svých pravidlech vybízí ke společné spolupráci s dětmi i rodiče, prarodiče a učitele. Přímo tak podporuje návrat k rodinným chvilkám plných pohody, povídání a úzkého kontaktu s bližními. Tématem pohádek se stalo PŘÁTELSTVÍ a je jedno, jestli mezi lidmi, zvířaty nebo hračkami. 
Do soutěže zaslala naše škola tři příspěvky. Aneta Erbenová, žákyně 3.B, popsala kamarádství hrošíka Cvalíka a žirafy Kebulky, dvou obyvatel horké Afriky. Nela Ježková z 5.A v příběhu Tajemství obrazu ukázala sílu přátelství mezi trpaslíkem Kubou a myšákem Hugem. 
Děti si své pohádky napsaly a paní učitelka nic? Zkusila tedy sestavit krátký začátek a čekala. Naštěstí se několik žáků rozhodlo, že pohádku bez konce opravdu poslat do soutěže nemohou. Tomáš, Dan, Denisa a Nela se střídavě doplňovali, a tak vznikla poslední pohádka s názvem Jak se z levé ponožky stala pravá kamarádka. A právě ona u poroty zabodovala!  
Její členové neměli vůbec jednoduchou práci. Sešlo se téměř 600 příspěvků. Z nich vybrali 70 a potom zúžili výběr na pouhých 20. A tato vítězná dvacítka se dočká knižní podoby. Žáci tak dostanou knihu, na které se podíleli i oni. Slavnostní setkání autorů a autogramiáda malých spisovatelů proběhne poslední prázdninovou neděli v Praze. Výtěžek z prodaných knížek poputuje pravděpodobně stejně jako vloni na dobročinné účely.
Pokud si budete chtít přečíst vítěznou pohádku o dvou rozhádaných ponožkách (a nejen ji), budete mít určitě možnost. Tato knížka se jistě stane součástí školní knihovny.

Mgr. Jana Hronešová
ZŠ Strž 


Další články ZŠ Strž

Související články
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 152x