Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Podpora rozvoje nadaných dětí v ZŠ Strž

Redakce, / 2.06.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Základní škole ve Strži byla nabídnuta spolupráce s Centrem pro talentovanou mládež. Začali jsme návštěvou akce Objevitelské soboty v Praze, což je semestrální program pro nadané a zvídavé žáky základních škol a mladší studenty osmiletých gymnázií. Pravidelná setkání se konají s podporou nadace Čtení pomáhá na prestižním pražském gymnáziu Nový PORG.


„Talent má mnoho různých tváří. Přichází v rozmanitých tvarech a podobách.“
Jonas Ridderstrale

Program na jednotlivé soboty si děti vybírají samy. Zvolí si témata, která jim jsou blízká a chtějí je rozvíjet ve skupině s dětmi stejných zájmů. Vše probíhá zábavnou a zajímavou formou v malém kolektivu. Všechny kurzy jsou vedeny skupinou odborných pracovníků. Nabídka programů je pestrá. Děti se mohou zdokonalit v angličtině, programování, matematice, chemii, fyzice, přírodovědě, dějepisu, ale i v otázkách umění a zdravého pohybu.
Před školou nás překvapil na sobotu čilý ruch – byli jsme zaskočeni počtem dětí, které se zdravily a společně se bavily. Naše „stržácká“ skupinka byla vřele přijata pořadateli, vysvětlili nám, jak bude celý den probíhat. Po seznámení se děti rozeběhly do vybraných skupinek, kde začaly pracovat a přemýšlet nad tématy.

Kurzy, které jsme absolvovali:


- Ozobot
Víte, kdo nebo co to je? Ozobot je malý, jednoduchý a programovatelný robůtek, který kreativní formou představuje svět robotiky, logického myšlení a programování. Děti se seznámily se základními operacemi a snažily se ho vymotat z bludiště.
- Angličtina
Máte rádi filmy jako Harry Potter, Pán prstenů, Alenka v říši divů nebo Karlík a továrna na čokoládu a bojíte se angličtiny? Rodilý mluvčí nás přesvědčil, že se angličtiny už nemusíme tolik obávat. Pomocí krátkých příběhů a scének rozvíjeli představivost a schopnost ústního vyjadřování.
- Matematika
Další z navštíveného programu byly Matematické hrátky. Kolik znamének musíme vložit mezi číslice 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, aby součet jednociferných a dvouciferných čísel byl 100? Připadá Vám to těžké? Naše děti to vyřešily!
- Zábavná chemie
Její znalost je odpovědí na mnoho otázek. Např. jak nám pomáhá při vaření nebo jak ovládá přírodu. Pomocí her a jednoduchých metod už znají pojmy jako je filtrace, extrakce a chromatografie.
V pozdním odpoledni ještě prozkoumaly na základě pokusů, proč se naše planeta otepluje, naučily se „chemicky“ šifrovat, vyrobily si barevnou limonádu a vyzkoušely si „malou ekologickou katastrofu“.

„To už je opravdu konec? To je škoda! Bylo to moc fajn a připadalo nám to krátké…“ 
Tak naše děti komentovaly konec programu. Už teď se těší na nové vědomosti a zážitky, které jim poskytne naše škola ZŠ Strž.

Mgr. Eva Kukalová
ZŠ Strž 

Další články ZŠ Strž

Související články
Součástí distanční výuky na základní škole ve Strži je i oblíbená on-line družina
Vaše komentáře

Přečteno 403x