Vyhledej
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

ZŠ Schulzovy sady připravila seriál pro rodiče předškoláků

seriál Ze školky do školy 1. díl

Redakce / 25.01.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Každoročně rodiče předškoláků řeší, co by jejich děti měly zvládnout před nástupem do školy. Na ZŠ Schulzovy sady pravidelně proto zvali každý měsíc rodiče i s dětmi do školy v rámci akce Ze školky do školy. Bohužel koronavirová opatření již loni omezila i tyto aktivity. Letos proto přichází škola s on-line seriálem Ze školky do školy.

Máte doma předškoláky? Chcete jim pomoci, aby zvládli vstup do školy bez potíží? Nejste si jistí, co všechno by měli zvládat?

Pak jste tu správně! 

Seriál Ze školky do školy

Připravili jsme pro vás na jaro seriál ZE ŠKOLKY DO ŠKOLY s jednoduchými tipy, jak v rámci každodenních činností potrénovat důležité dovednosti, které by měly děti při nástupu do školy umět. Na internetu je spousta videí a někdy je těžké se v nich orientovat. Nám budou pomáhat vydařená a pro předškoláky vhodná videa od Monkeyho předškoláka. Úvodní video, které děti s opičákem seznámí, si můžete pustit klidně už teď. 

Náš tip: Zkuste si místo opičky Monkeyho namalovat, a třeba i vymalovat jednoduchou sovu – my ji totiž máme ve znaku školy! Nakreslené sovičky nám můžete zasílat do emailu (předmět: sovička ze školky) nebo v obálce hodit podepsanou kopii do naší školní schránky. Rádi je u nás vystavíme a až děti přijdou v první školní den do školy, tak je jejich sovička uvítá. 

Přikládáme k textu naši sovičku a jednu jednoduchou pro inspiraci. 


První doporučené aktivity

1. Úplně na začátku si hodně o škole povídejte

Mluvte o tom, co je bude čekat a na co se mohou těšit. Povídejte si o rozdílech mezi školkou a školou. Vysvětlete jim, že budou mít trochu náročnější den, někdy budou dělat i věci, které je třeba nebudou bavit. 

2. Pomoci vám můžou i dětské knížky – třeba Co se děje ve škole od Štěpánky Sekaninové nebo A–Ž půjdeš do školy od Michaely Fišarové (můžete si vybrat i verzi pro kluky nebo pro holky). 

3. Vyprávějte jim třeba i vaše vlastní zážitky ze školy. Moc je ale nestrašte, ať si už dopředu nevybudují ke škole špatný vztah. 

Příští týden se podíváme, jak děti podpořit v oblasti pohybu a hrubé motoriky.  

Těšíme se na vás!


Eliška Tauchmanová, školní speciální pedagog
&
Monika Voleská, školní psycholog

Základní školy Schulzovy sady 
Dvůr Králové nad Labem

Zdroj obrázku: http://theclayhousesantamonica.com

Další články ZŠ Schulzovy sady

Související články
Umí vaše dítě skákat přes švihadlo? (2. díl seriálu Ze školky do školy)
Samostatnost (3. díl - seriál Ze školky do školy)
Zápis na ZŠ Schulzovy sady proběhne i letos korespondenčně (1.-15. dubna 2021)
Vaše komentáře

Přečteno 1196x