Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Vzdělávání > střední školy

Veletrhy s prezentacemi středních škol a zaměstnavatelů se v Královéhradeckém kraji ruší

Redakce / 24.09.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Královéhradecký kraj po dohodě s krajskou hospodářskou komorou zrušil plánované Prezentace středních škol a zaměstnavatelů pro rok 2020, které společně organizují každoročně na podzim ve vybraných městech kraje. Žáci, budoucí absolventi a rodiče tak budou při výběru odkázáni na on-line prezentace, konzultace kariérových poradců a brožuru Odborník.
 

Veletrhy se konaly v řijná a listopadu postupně v Jičíně, Hradci Králové, Trutnově, Náchodě a Rychnově nad Kněžnou. Návštěvníci se dozvěděi nejen o nabídce středních škol, ale také o spolupráci těchto institucí s firmami. Tyto firmy často i nějakým způsobem žáky podporují a vychovávají je, čímž si pak zajišťují kvalifikované zaměstnance. Pro studenty je pak výhodné to, že mají možnost po absolvování oboru nastoupit do těchto firem beze stresu.

Ačkoliv byla prezentace středních škol v celém regionu oblíbenou a vítanou možností, jak umožnit budoucím středoškolákům co nejlepší seznámení se s nabídkou středních škol v kraji, nemůžeme riskovat zdraví učitelů, dětí ani rodičů. Akci proto přesuneme do virtuálního prostoru. Každá střední škola může do konce října vytvořit své prezentační video o maximální délce čtyři minuty, která budou zveřejněna na portálu skolysobe.cz, kde se s nimi budou moci seznámit žáci základních škol i karieroví poradci,“ uvedla náměstkyně pro školství Martina Berdychová. 

Kraj chystá také setkání s kariérovými poradci základních škol formou videokonference, kde se blíže seznámí s oborovou nabídkou středních škol, aby ji pak mohli lépe zprostředkovat žákům.

„Žáci devátých tříd v kraji už o nabídce krajských středních škol vědí od začátku školního roku. Vydali jsme a všem deváťákům rozdali užitečnou pomůcku při výběru střední školy. Brožura Oborovník obsahuje v přehledné a jednoduché podobě kompletní nabídku oborů, které krajské střední školy nabízejí,“ doplnila náměstkyně Berdychová. Oborovník je k dispozici i na webových stránkách kraje.

Přihlášky na školy a přijímací řízení


Právě v letošním roce se dotkla jarní situace významně těch, kdo přestupovali ze základní na střední školu. Zájemci mohli absolvovat pouze jedny přijímací zkoušky, navíc v náhradním termínu. 

Letos opět pro první kolo přijímacího řízení podává uchazeč (resp. jeho zákonný zástupce) přihlášku řediteli střední školy do 1. března 2021 (v případě oborů s talentovými zkouškami je termín pro podání přihlášky 30. listopad 2020). 

Veškeré informace k přijímacímu řízení na střední školy zájemci najdou na webových stránkách škol a na www.sipkhk.cz .

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 394x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí