')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
SŠIS Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

SŠIS spolupracuje s Domovem sv. Josefa v Žirči

Redakce, / 25.05.2018, Dvůr Králové nad Labem, ssis.kralovedvorsko.cz
V březnu letošního roku bylo vedení naší školy osloveno Hospicem Svatý Josef v Žirči s nabídkou spolupráce obou institucí. Další schůzka členů vedení se uskutečnila v dubnu v prostorách léčebny v Žirči. Výsledkem byly již konkrétní požadavky směrem k jednotlivým oborům. Zástupci pro obory Kosmetické služby a Kadeřník přislíbili několik termínů, kdy žákyně poskytnou klientům služby, které jsou možné v tomto zařízení realizovat.
 

FOTOGALERIE - SŠIS spoluracuje s Domovem svatého Josefa v Žirči

Při první návštěvě 3. května upravily budoucí kadeřnice účesy prvním zájemkyním. O týden později studentky 2. ročníku oboru Kosmetické služby uskutečnily též pracovní návštěvu spojenou s exkurzí. Nejprve si prohlédly některé prostory zařízení a pak připravily místnost, určenou pro naše ošetření.

Začátek byl ze stran děvčat i klientek poněkud nesmělý, ale už po prvním kontaktu se rychle přizpůsobily situaci a vzájemně spolupracovaly. Nakonec vše probíhalo v pohodové atmosféře. Během celého odpoledne spolu aktérky hovořily o všem možném i nemožném a stále měly úsměvy na rtech. Po barvení obočí a řas, masáži rukou žákyně klientky krásně nalíčily a dle barevné typologie naaranžovaly vhodný šátek. Nakonec byly vyfotografovány, aby měly na svou proměnu a tento den pěknou památku. 

Tato prvotní akce byla přínosem nejen pro postižené roztroušenou sklerózou, ale hlavně pro přítomné žákyně, které si uvědomily, že zdraví není samozřejmostí a nemocným je třeba pomáhat a dělat jim radost. Všechny jsme měly z uplynulého dne a vykonané práce příjemný a hřejivý pocit.
Vedoucí odborného výcviku zajistila tisk fotografií a jejich předání. Každá zúčastněná klientka obdržela jedno malé provedení a velké fotografie budou vystaveny ve společných prostorách areálu Domova Sv. Josefa.
Do dalšího školního roku máme v plánu pokračovat v proměnách klientek, také líčit a česat při tematických akcích, jako je například „Bylinkobraní.

Bc. Jana KrajčírováDalší články SŠIS Dvůr Králové nad Labem

 

Související články
Druhý bazar kabelek - ženy strávily v muzeu opět příjemné odpoledne

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 425x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět