Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Expedice UNESCO na SŠIS - Třebíč a Telč

Redakce / 5.06.2019, Dvůr Králové nad Labem, ssis.kralovedvorsko.cz
Dne 13. května 2019 se naše třída 2. C oboru Cestovní ruch vydala za dalšími památkami UNESCO. Tentokrát jsme absolvovali pětihodinovou cestu do Třebíče a poté do Telče.
 

FOTOGALERIE - Expedice UNESCO na SŠIS - Třebíč a Telč

V Třebíči nás čekala unikátní židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa, jejíž mimořádná architektonická hodnota tkví v tom, že v sobě spojuje principy dvou slohových období-románského a gotického. Zde jsme mohli obdivovat například nádherný vstupní portál, románskou kryptu nebo Opatskou kapli s freskami ze 14 století.
Ještě toho dne jsme ve večerních hodinách dorazili do Telče, kde jsme zůstali další dva dny.
Telč je opravdu nádherné město a bylo toho dost k vidění. Prošli jsme historické jádro města, které je obklopeno rybníky a uzavřeno městskými branami i rozsáhlý renesanční zámecký komplex se zahradou. Nejvíce nás ale nadchlo náměstí s historickými domy postavenými v renesančním a barokním stylu. Pod náměstím vedou chodby tajemného podzemí, které jsme spolu s interaktivní expozicí také prozkoumali.
Výlet jsme zakončili teambuildingem v lanovém centru Panského dvora.
Už teď se připravujeme na další část expedice. Závěr školního roku strávíme putováním po Itálii, kde se těšíme především na návštěvu Říma a hned v září se chystáme do Žďáru nad Sázavou.

Karolína Stankovyčová, 2. C

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 

Související články
Naši cesťáci v rámci EXPEDICE UNESCO opět na cestách

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1103x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět