Vyhledej
SPOŠ Dvůr Králové n. L. > Vzdělávání > střední školy

Den otevřených dveří na SŠIS (6. února 2020)

Nejbližší termín: 6. únor 2020 od 13 do 18 hod.

Redakce / 29.01.2020, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem, ssis.kralovedvorsko.cz
Ve čtvrtek 6. února proběhne od 16 hod. v rámci únorového dne otevřených dveří setkání v aule s brig. gen. Martinem Červíčkem, gestorem oboru Bezpečnostně právní činnost, který bude v prvním ročníku vyučovat.
 

V roce 2019 proběhla rozsáhlá rekonstrukce školy, která nám umožní otevřít od školního roku 2020/2021 i nový obor. V každé budově navíc nově vznikla jedna učebna s variabilním nábytkem, která umožní zajímavou a pestrou výuku ve skupinách.


Stávající obory


Stali jsme se Fakultní školou Fakulty chemicko – technologické Univerzity Pardubice. SŠIS nabízí studium v pěti atraktivních maturitních oborech a jednom učebním oboru. Jedná se o technické maturitní obory Aplikovaná chemie a Informační technologie – KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST, které pokračují v tradici 129 let výuky na SPŠ Dvůr Králové. Průmyslovka je dnes jednou ze součástí celé školy.

Na více než stoletou tradici dalších součástí naší školy – Obchodní školy a Obchodní akademie – navazuje obor Hotelnictví a nejnovější obor Cestovní ruch.

Následující tři obory jsou zaměřeny na osobní služby. Jde o maturitní obory Kosmetické služby a Masér sportovní a rekondiční. Tento atraktivní obor nově zavádíme od školního roku 2019/2020. Jediným učebním oborem je Kadeřník, který připravuje žáky na samostatné podnikání v této oblasti.

Nově zavedenými maturitními obory jsou Bezpečnostně právní činnost a Masér sportovní a rekondiční.

Naše škola nabízí i výborné zázemí – vlastní jídelnu, domov mládeže, cvičnou restauraci a kuchyň. Všechny budovy školy jsou vedle sebe, v blízkosti centra města.  Pro sportovní aktivity využíváme sportovní halu, několik hřišť s umělým povrchem, hřiště na beach volejbal. Všechny budovy školy mají wi-fi pokrytí s velmi rychlým připojením. Všichni žáci školy mají zdarma licenci na produkty Microsoft Office.

Nový obor: forenzní analýza


Došlo k výměně oken a oprav fasády budovy průmyslovky na nábřeží Jiřího Wolkera. Během listopadu přivítají žáky nově opravené chemické laboratoře s novým nábytkem a novými přístroji. Moderní laboratoře, zkušení a kvalifikovaní učitelé, skvělé podmínky pro výuku nám umožní otevřít nové zaměření: forenzní analýza. Reagujeme tak na vývoj v oboru a požadavky zaměstnavatelů a vysokých škol.
Vznikly nové učebny, v počítačových učebnách je klimatizace. Během několika týdnů by měla být historická část budovy průmyslovky dokončená.Zdroj: SŠIS

Další články SPOŠ Dvůr Králové nad Labem

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7655x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět