Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Prvním mládětem v Safari parku ve Dvoře Králové je letos žirafa

Redakce / 2.01.2023, Dvůr Králové nad Labem
Každá porodnice se chlubí prvním miminkem v daném roce. Tak tomu je i v jediné současné dvorské porodnici, kterou je místní ZOO a kde se rodí pouze mláďata zvířecí.

Svět zvířat

Jedná se o 176. mládě žirafy Rothschildovy v historii dvorského safari parku - samečka, který se narodil 2. ledna 2023 ráno. Jeho matkou je samice Ella, narozená také ve Dvoře Králové, otcem samec Bořek.

Safari park ve Dvoře Králové patří nejúspěšnější chovatele žiraf na světě. Chov žirafy Rothschildovy je třeba řídit tak, aby byl dlouhodobě udržitelný a geneticky rozmanitý. Oddchovky je třeba regulovat: v přírodě jsou tyto žirafy kriticky ohrožené, populace v lidské péči je však početná. Ještě v roce 2022 se těsně před Vánoci narodila v tomto stádě samice. Mláďata i s matkami zůstávají v zázemí zoo, v pavilonu panuje klidový režim, a tak mláďata zatím není možno fotografovat nebo natáčet. Velký letní výběh osídlí žirafy Rothschildovy až v dubnu. 

Miminka z krajských porodnic

Prvním lidským mládětem narozeným v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje byl chlapeček Sebastian, který přišel na svět v 1:14 v trutnovské porodnici. První holčička se narodila v 6:38 v jičínské porodnici a jmenuje se Štěpánka. Další Štěpána se narodila o hodinu později v Rychnově nad Kněžnou. Rychlejší než obě Štěpánky byl však Filip, který se narodil jako první letošní miminko v Náchodě v 5:39 hod.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZH KHK, Safari parkSouvisející články
Předčasný vánoční dárek: mládě nosorožce černého ve dvorské zoo
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 241x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí