Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > ostatní sporty

Otužilce přivítalo na loděnici jarní počasí

Redakce, / 28.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Tradičně se na Vánoce sejdou královédvorští plavci a otužilci po obědě v místní loděnici. Ti odvážní odloží svůj šat a po proslovu předsedy v plaveckém úboru naskáčou do Labe, aby vyzkoušeli teplotu vody na vlastní kůži. Někdo s čepicí, někdo bez ní.

FOTOGALERIE - Otužilci na Vánoce v Labi u Loděnice 24 12 2022


Letos takových odvážlivců bylo 36. Ale podporovatelů a fanoušků byl plný břeh. Však počasí všem přítomným přálo: sluníčko hřálo a teplota přesáhla 10 stupňů. Voda, dle přesných měření odborníků, měla kladné 2 stupně. Prý teplá :-)

Bohužel dost zájemců nedorazilo kvůli nemoci: v kraji řádí epidemie respiračních onemocnění a postihla i tak odolné lidi, jakými jsou otužilci. A dost jich kvůli nachlazení postávalo na břehu a pozorovalo nevídanou rychlost vody v Labi. Jarní teploty a vytrvalý déšť způsobil mohutnou oblevu i na horách. Sníh tak zbyl jen na výše položených sjezdovkách s umělým zasněžováním. 

Letos tak plavci nebojovali se zimou, ale rozhodně s proudem Labe. Všichni se po pár i více tempech dostali bezpečně zpět na břeh a již nyní se těší na další ročník této vánoční tradice. 

Pište si: na Vánoce vždy ve 13 hodin u královédvorské loděnice. 

Kateřina Sekyrková
Foto: Romana Bašová

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1108x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí