Královédvorsko > Sport > hokej

HC Rodos zvítězil 4:2! Nervy drásající semifinálová série s Mostem se vrací do Dvora Králové!

Redakce / 11.03.2022
Odehrálo se šesté utkání a jakoby vše bylo na začátku! Hc Rodos dal brzo zapomenout na nepovedené domácí utkání a ve třinácté minutě zavěsil Jiří Půhoný první gól zápasu. Druhý padl hned na začátku druhé třetiny a útočit museli hlavně Mostečtí!

Takhle slavil vítězství fanklub HC Rodos:

TŘETÍ TŘETINA
V poslední třetině do toho Mostečtí šlapali i za cenu velkého rizika! Už od 55 minuty zkouší hrát v šesti bez brankáře, což se jim málem vymstilo. Jiří Půhoný ale netrefil prázdnou branku. Následoval oddechový čas dvoráků a v poslední minutě i vyloučení v týmu domácích.

DRUHÁ TŘETINA
Druhá třetina vyzněla lépe pro hosty. Nejdříve ve 21. minutě zvýšil na 0:2 Dominik Dušek. Jiskru naděje vykřesal pro domácí ve 25. minutě Jaroslav Šimeček. Radost domácích trvala však prachbídně málo. V přesilovce mohli něco vymyslet, ovšem vymysleli chybu a ujel jim agilní Tomáš Bláha a zvýšil na 1:3 pro hosty. Stejný hráč ještě v 35. minutě upravil na 1:4

PRVNÍ TŘETINA

Po několika akcích na obou stranách vzal ve 14. minutě kotouč Jiří Půhoný a pověsil ho pod horní tyčku bezmocného Lukáše Hosnedla. Domácím se nepodařilo zužitkovat přesilovou hru pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Nevymysleli nic kloudného a po nepovedené přesilovce vzali režii do svých rukou hosté. Vynikla ještě jedna tutovka Jaroslava Šimečka, ovšem oba brankáři předvádějí famózní výkony a stav je po první třetině 0:1 pro hosty

Série se vrací do Dvora Králové a v neděli to bude na domácím ledě obrovské!

GÓLY V ONLINE PSANÉM PŘENOSU

46:40 - MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
Kotouč se dostal k JAKUBOVI PROCHÁZKOVI a ten prostřelil Jaroslava Brázdila. Asistence: Vladimír Kýhos a Jaroslav Šimeček

34:31 - Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Za domácí obranou se ocitl TOMÁŠ BLÁHA a bekhendem trefuje víko branky Lukáše Hosnedla

26:03 - Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Domácí obrana neuhlídala v oslabení najetého TOMÁŠE BLÁHU, který propasíroval kotouč pod Lukášem Hosnedlem. Asistence: Jaroslav Dvořák

24:34 - MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
A máme tu zápletku!!! JAROSLAV ŠIMEČEK se nebál vystřelit a ono to tam spadlo. Asistence: Jakub Procházka

20:55 - Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Krásná kombinační akce hostů. Na jejím konci byl DOMINIK DU3EK, který trefil nad vyrážečku Lukáše Hosnedla. Asistence: Jiří Půhoný a Milan Valášek

13:19 - Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Vykejř jak kráva! JIŘÍ PŮHONÝ se s tím nepáral a vymetl pavouka v brance Lukáše Hosnedla. Asistence: Lukáš Kučera a Jaroslav Dvořák

Tlak 220 na 180, 140 tepů za minutu. Play-off mezi týmy MOSTEČTÍ LVI a HC RODOS Dvůr Králové nad Labem pokračuje!!! Jak je lehké tým po prohraném domácím zápase zatratit, tak je stejně lehké ho po vyhraném venkovním zápase v oslabené sestavě velebit. MOSTEČTÍ LVI jsou toho důkazem. Při odchodu z A-Benet arény jsem od fanoušků slyšel, že LVI již v této sezóně nevyhrají. A jak bylo vidět ve středu ve Dvoře Králové, tak platilo jeden za všechny, všichni za jednoho. Poslední domácí zápas nedohráli obránci Michal Steinocher a David Šesták, kteří neodjeli ani do Dvora a Vladimír Machulda neměl vůbec lehký úkol, poskládat nějak obranné řady. Zůstali mu pouze čtyři obránci. Ve Dvoře musel zastat roli obránce Milan Böhm a zastal ji dokonale.

Hráči HC RODOS Dvůr Králové nad Labem odjeli z Mostu posíleni o vítězství 0:3, kdy rozhodli zápas ve třetí třetině. Kolegyně Zdenka Rychterová sledovala a popisovala dramatický duel, který vtáhl do děje všechny hokejové fanoušky čtoucí její onlajn. Na hokej ve Dvoře chodí více diváků než v Mostě, kde jsou mostečané namlsáni sousední extraligou. Ta ovšem skončila, tak lze odhadnout, že hladoví severočeši chtějí vidět ještě nějaký ten hokej a přijdou se kouknout na drama. Ve Dvoře vidělo zápas 552 diváků. Vyrovná A-Benet aréna tento počet?
S hostujícím týmem přijíždí do Mostu vždy početná skupiny slušných hostujících fandů, tak lze s jistotou říci, že je uvidíme i dnes v A-Benet aréně.

Jak vypadaly předchozí zápasy této série?
První zápas série rozhodli domácí hráči ve druhé třetině, LVŮM se podařilo snížit, ovšem domácí rozhodli utkání gólem do prázdné branky.
1.3.2022 HC RODOS Dvůr Králové n/L – MOSTEČTÍ LVI 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Série se přesunula do A-Benet arény, kde jsme viděli ve čtvrtek krásný bojovný zápas. Domácí si vytvořili náskok hned v první třetině, hosté ovšem ještě řádně kousali, ve druhé třetině snížili, ovšem domácí odehráli třetí třetinu zodpovědně a vedení si uhlídali.
3.3.2022 MOSTEČTÍ LVI – HC RODOS Dvůr Králové n/L 6:3 (4:1, 2:2, 0:0)
No a třetí zápas? Co k němu dodat. Větší drama nenapsal ani Shakespeare!!! O osudu sobotního utkání rozhodly nájezdy!!! Sanity byly připravené, trenérům vypadaly poslední zbytky vlasů, brankáři museli mít nervy ze železa. Lukáš Hosnedl nepustil za svá záda ani jeden puk, zato LVI rozhodli dvěma povedenými nájezdy, kdy uspěli Pavel Smolka a Jaroslav Šimeček.
5.3.2022 HC RODOS Dvůr Králové – MOSTEČTÍ LVI 2:3 s.n. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0 – 0:1).