Vyhledej
Královédvorsko > Sport > házená

Házenkáři doma se Strakonicemi těsně před koncem vyrovnali na 21:21

Redakce, Pavel Etrich / 21.02.2016
Premiérový zápas letošního roku skončil remízou! V hektickém závěru vyrovnal sedm vteřin před koncem Lukáš Picha! 1HKDK-ČZ HBC Strakonice 1921 21:21 (13:10).

FOTOGALERIE - Házená - s Budějovicemi

Z bitvy se Strakonicemi bereme bod! Tuto sobotu jsme vstoupili do jarní části 1. ligy. Soupeřem nám byl druhý tým tabulky, ČZ HBC Strakonice 1921.
Utkání bylo od samého začátku vyrovnané a nebylo vůbec znát, že odstup od našich soupeřů v tabulce je 8 bodů. Kralovaly hlavně brankáři a obrany. Oba týmy se několikrát vystřídali v jednobrankovém vedení. V rozmezí od 16. do 21. minuty se nám sérií šesti branek podařilo odskočit do vedení 10:4. Do konce poločasu se ale favorizovaným hostům podařilo snížit na tříbrankový rozdíl 13:10.

Druhý poločas

V úvodu druhého poločasu se hostům podařilo srovnat na 14:14 a následně se dostali i do vedení 15:16 v 9. minutě. Vedení se ještě několikrát přelilo za strany na stranu. Ve 22. minutě se nám podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl 20:18 a měli jsme ještě několik příležitostí naše vedení navýšit. Šance jsme bohužel neproměnili a tak toho využil hostující celek. Ve 29. minutě srovnali na 20:20 a v poslední minutě se dostali do vedení 20:21. My jsme měli ještě možnost posledního útoku. Akci jsme dohráli do levého křídla, kde byl za faul na naskakujícího Pavla Etricha, nařízen sedmimetrový hod. Ten třináct vteřin před koncem proměnil náš nejlepší střelec v zápase, Lukáš Picha. Hosté už nedokázali odpovědět a tak se zrodila zasloužená remíza, 21:21.

Další utkání

K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 28.2. do Ostravy a doma se znovu představíme 5. března od 17 hodiny, kdy přivítáme BHS Starý Plzenec.

Statistiky

Branky:
Picha Lukáš 7/2, Etrich 5, Fiedor Daniel 3, Kirschbaum Jakub a Kulhánek po 2, Hracha a Šeba po 1

Sestava:
Martin Babčaník, Pavel Šturma – Michal Paclík, Pavel Etrich, Martin Kotík, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, David Šeba, Pavel Bonaventura, Karel Hracha, Radim Kulhánek, Lukáš Hynek, Lukáš Picha

Rozhodčí:
Blanar, Fogl
Vyloučení:
4:4 ŽK: 3:2 ČK: 0:0
Diváci:
110

Sled branek 1. poločas: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 10:4, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:9, 13:9, 13:10
Sled branek 2. poločas: 13:11, 14:11, 14:14, 15:14, 15:16, 17:16, 17:18, 20:18, 20:21, 21:21