Vyhledej
Královédvorsko > Sport > florbal

Florbal: Áčko má pro letošek dohráno

Redakce, / 16.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, florbaldknl.kralovedvorsko.cz
Letos poprvé se představil královédvorský Sokol ve florbalové celostátní soutěži. Jelikož poslední utkání bylo odehráno už na konci února, je tedy na čase trochu udělat resumé letošní sezóny áčka.

FOTOGALERIE - Florbal: Áčko má pro letošek dohráno


Průběh sezony

Ta začala v září proti pozdějšímu vítězi soutěže Slavii Praha. Tam svěřence trenérů Tomáše Zíbra a Rudolfa Suka čekalo nepříjemné přivítání. Z Prahy odjížděli Dvoráci se zaslouženým debaklem 12:2. V tu chvíli určitě pár lidí zapochybovalo o tom, zda je Dvůr v divizi zaslouženě.

Jenže hned o týden později se na domácím hřišti haly ve Strži utkali s Florbalovou akademií Mladá Boleslav a po strhujícím zápase brali první divizní bod po prohře v prodloužení.
O týden později nastartovala první série vítězství. Nejprve Dvůr porazil ve venkovním utkání Koberovy. A když o týden později zvítězil nad Kutnou Horou, později druhým týmem tabulky, vypadalo to ještě lépe. Druhý domácím zápasem bylo regionální derby pro Rtyni. Tam musely zápas rozhodnout až samostatné nájezdy, ve který byli úspěšnější Sokolové a před 190 (!) diváky si připsali další cenný skalp.
Následoval výjezd do Liberce, kde Dvoráci i přes dobrý start do zápasu prohráli v komorní atmosféře 4:8. Venkovní utkání v Náchodě musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli náchodští úspěšnější.

Domácí vítězství proti Všestarům pak Dvoráci nepotvrdili proti FBC Liberec, to když prohráli druhou třetinu 0:5. I přes parádní třetí třetinu už soupeře dotáhnout nedokázali a domů tak odjížděli s prohrou 7:10.

Poté doma přivítali Kolín, který porazili nejvyšším brankovým rozdílem sezóny 11:2, 5 kanadskými body se zaskvěl obránce Kuneš. Jen o týden později přišel na řadu domácí zápas proti Falconu, týmu z Benátek nad Jizerou. Velmi cenné vítězství proti kvalitnímu soupeři Sokolové zvládli a udělali tako radost téměř 180 přihlížejícím divákům.
Zápasem v Mladé Boleslavi se soutěž přehoupla do své druhé poloviny. A Dvorákům to vyšlo náramně, když dokázali zvítězit 8:6. Naopak domácí zápas proti později sestupujícím Koberovům žádná sláva nebyl, ale i tak Dvoráci dokázali zvítězit a připsat si 3 body do tabulky.

Poté bohužel přišla třízápasová série bez bodu. Nejprve Dvoráci padi v Kutné Hoře ostudně 10:3, poté prohráli v domácím prostředí s Panthers Liberec o gól a smolnou sérii zakončili prohrou v derby se Rtyní 5:9.

V půlce ledna hostili ve Strži rezervu Náchoda a poradili si s tím na jedničku. I přes posily z áčka dokázali zvítězit vysoko 8:2. Bohužel na to nenavázali proti Všestarům a prohráli 7:4.
Předposlední domácí zápas sezóny proti FBC Liberec B byl skvělou podívanou. Ještě chvilku před koncem vedli Dvoráci o 3 branky, bohužel kvůli vyloučením o náskok během pár minut přišli a padli v prodloužení 5:6.

Zápas se sestupujícím Kolínem nebyl určitě podle představ, ale díky gólu v poslední minutě si dokázali Sokolové odvézt všechny body.
Nejbláznivější zápas sezóny sehráli Královédvoráci proti Falconu. V jednu chvíli prohrávali dokonce už 2:7, ale ukázali srdce bojovníků a dokázali srovnat. Bohužel však otočku nedokázali dotáhnout do konce a na konci utkání svítilo na tabuli skóre 10:9.

Tak jak sezóna začala, tak i skončila - zápasem proti vítězi divize Slavii Praha. Až do třetí třetiny dokázali Dvoráci držet vyrovnané skóre, bohužel však nezvládli závěrečnou třetinu a naopak slávisté ukázali svojí kvalitu. I přes prohru 4:8 si Dvoráci vysloužili potlesk téměř 180 diváků na tribunách a uznání od soupeře. Právě v zápasech proti Slavii byl vidět pokrok, který zelení během sezóny udělali.

Shrnutí

První sezóna mezi divizními týmy tak dopadla nad očekávání dobře. Ještě po 16. kole se Dvoráci drželi na 4. místě, které zaručovalo postup do play-up. Slabší jarní část však znamenala propad a ve výsledku 6. místo ve velmi vyrovnané tabulce.

Za velký úspěch pak lze považovat návštěvnost, která byla na domácích zápasech ve Strži vůbec nejvyšší v celé soutěži! Zápasy průměrně navštívilo 134 diváků, dvakrát přišlo 180 diváků, jednou dokonce 190!

Partneři

Těchto úspěchů by nebylo možné dosáhnout bez podpory partnerů, kterými jsou Město Dvůr Králové nad Labem, Milujeme dorty, Výkup palet Martin Jirásko, Dent mode, Hostinec u Rudolfa III., Hořické trubičky Strix, Tana, AYETO eco, Salming a regionální portál Královédvorsko.cz.

Eduard Jirásko


Další články Florbal DKnL

 
Vaše komentáře

Přečteno 177x