Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Vánoční výzdoba Domova důchodců

Redakce / 24.11.2021, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V posledních 14 dnech jsme pracovali společně na výzdobě Domova. Uskutečnily se vánoční dílničky, kde zaměstnanci společně s uživateli domova vykouzlili různé ozdobičky, stromečky nebo zdobili perníčky.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 23.11.2021

Při tvoření nechyběla ani sladká buchta a káva, aby nám šla práce dobře od ruky. 
Navštívila nás také paní kadeřnice a pedikérka
Uživatelé i zaměstnanci mohli využít očkování 3. posilující dávkou proti onemocnění Covid-19. 

Nadělili jsme si firemní akci pro zaměstnance. V příjemném prostředí místní restaurace v Safari Parku jsme si mohli odpočinout, neformálně se pobavit u hraní bowlingu a pochutnat na večeři a něčem dobrém k pití. Všichni zúčastnění si celou akci pochvalovali a již se těší na další podobnou. Moc děkujeme vedení Domova za zajištění povedeného večera. 

Mezi aktivity, které využili uživatelé, patřilo Bejvávalo, promítání filmu, čtení či zpívání s kytarou. Nechybělo ani Bingo, kde někteří vyhráli poukazy do Kavárničky, která se bude konat tento týden ve středu. Obyvatelé si také mohou nakoupit něco dobrého v místní kantýně, která je vždy minimálně jednou týdně otevřená. 

I v letošním roce jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata, který nabízí Český rozhlas. Pomalu nám již chodí dárečky, kterých by i v letošním roce mělo být opravdu dost. Každý senior si víceméně alespoň nějakou drobnost přál. Radost z nich si užijeme při vánoční nadílce s předstihem už 22. 12. 2021.

V neděli začíná Advent, takže aktivizační pracovnice začínají vánočně zdobit prostory Domova. Čím dál častěji tu tak slyšíme vánoční hity, koledy a vidíme, jak se společné prostory zahalují do vánoční atmosféry a nálady. 

Příští pátek by nás měl také navštívit Mikuláš se svou družinou. Tak uvidíme, jestli do Domova trefí, předloží potřebná potvrzení ohledně Covidu a bude vpuštěn. Pokud ano, věříme, že obdaruje všechny hodné uživatele a či čerti si budou moci odnést uhlí a polínka. Tady totiž nikdo „nezlobí“ 😊. Více Vám o tom napíšeme v příštích zprávách. 

Návštěvy i nadále zatím probíhají za stejných opatření jako doposud. 

Přejeme Vám poklidný a ničím nerušený adventní čas a buďme k sobě, prosíme, ohleduplní.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 283x