Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Sestry bydlí opět spolu: sešly se po letech v Domově důchodců

Redakce / 7.10.2021, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V polovině září se dostalo ocenění našim 4 pracovnicím, které byly v rámci Dne seniorů v Hradci Králové odměněny za mimořádné nasazení v době karantény způsobené Covidem-19 Cenou sociálních služeb.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 4. 10. 2021

Aktivity byly v posledních dvou týdnech tradiční, ale různorodé. 

Koncem září jsme s uživateli nejprve připravili pohoštění, následně si na něm všichni zářijoví oslavenci pochutnali a popřáli si mnoho dobrého, ale hlavně to zdravíčko. 

Další den mohli někteří opět zkusit své štěstí a vyhrát poukaz na konzumaci zdarma v kavárničce při hře Bingo. Nechybělo také čtení a vzpomínání, které bylo jako vždy obohaceno o zajímavá videa a obrázky k danému tématu. 

Středa patřila v dopoledních hodinách Zpívání s kytarou, odpoledne pak Kavárničce, kde výherci z Binga, mohli uplatnit své poukázky za dobroty - zákusky, kávu či zmrzlinový pohár. 

Konec minulého týdne byl ve znamení dopoledního klubu, kde uživatelé hrají různé společenské hry. 

V pátek někteří uživatelé navštívili místní Hankův dům, kde se konal Den seniorů. Mohli si tak užít hudební vystoupení v podání Staropražských Pardálů. Všem zúčastněným se vystoupení moc líbilo. 

Během individuální aktivit jsme s některými uživateli navštívili náměstí města, připravili si zeleninový salát či si pohráli s místním zvířectvem. 
Nechybělo ani využití moderních technologií a práce s tablety. 

Po dlouhých letech se mohly opět potkat dvě sestry - paní Keřová a paní Hušnerová. Dnes jsou již obě obyvatelkami našeho Domova, mají k sobě zase blíž a mohou se tak setkávat častěji. 
 
Dne 16. 9. 2021 se na Pivovarském náměstí u budovy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje konala oslava Dne seniorů. Součástí oslav bylo i vyhlášení Ceny sociálních služeb. Za mimořádné nasazení v době karantény způsobené Covidem-19 získaly ocenění čtyři naše pracovnice. Ještě jednou děkujeme a gratulujeme!

Před týdnem nás navštívila nás také paní náměstkyně Mgr. Martina Berdychová, která obdarovala naši nejstarší uživatelku paní Medlíkovou krásným přívěskem. Děkujeme za paní Medlíkovou, která si krásné věci s noblesou užívá. 

Jsme moc rádi, že nám podzim přináší krásné počasí a sluníčko, které si na zahradě užíváme. 
 
Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem.

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 1003x