Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Podzim jsme přivítali sezónními aktivitami, nechybí ani vinobraní

Redakce, / 3.10.2022, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Uplynulé poduiní období se neslo ve znamení výletů a návštěv různých zařízení. Podzim jsme dokonce přivítali na slavnosti.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 29.9.2022

Navštívili jsme burzu – blešák, kde jsme se mohli podívat a nakoupit zajímavé věci. 

Zavítali jsme také do restaurace U Pastvů, kde jsme si pochutnali na dobré kávičce a užili si odpoledne. Nechyběly klasické aktivity jako je čtení, dopolední klub či kavárnička. 

Jelikož houby rostou jak po dešti, připravili jsme si houbové řízky, které byly vynikající. 

Při aktivitách na Celopu si uživatelé připravili a ochutnali palačinky a zmrzlinové poháry. 

Zavítali jsme i do místního Safari Parku, kde jsme obdivovali tučňáky, plameňáky, slony, a další zajímavé zvířectvo venku, ale i v pavilonech. Taková návštěva naše uživatele vždy hodně baví. 
Jeli jsme se podívat na den otevřených dveří do nedalekého Agra Dubenec, kde jsme viděli všechna ta hospodářská zvířata a práci okolo nich. Někteří ochutnali i místní produkty z družstva. 

Minulý pátek probíhaly komunální volby, kterých se u nás zúčastnilo 17 uživatelů. Ti odvolili do přenosné hlasovací schránky přímo v Domově důchodců. 

Byli jsme navštívit i paní Královou, která se z našeho zařízení odstěhovala do Domova s pečovatelskou službou. Daří se jí hezky, byla moc ráda, že se za ní „holky pečovatelky“ zastavily. 

Tento týden jsme ještě stihli bohoslužbu s panem Chalupskim a výlet na Vítání podzimu do nedaleké Žirče. Tuto akci má pod patronátem královédvorská Arnika, takže víme, že se máme na co těšit! 

V pondělí 3. října nás čeká Vinobraní, spojené s ochutnávkou burčáku, k poslechu nám zahraje Podzvičinka a v úterý 4. října Den seniorů v nedalekém Hankově domě. 

Už teď se na burčák i muziku těšíme. 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 322x