Vyhledej
SŠIS Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Rozvoj regionu

Letošní investice do komunikací ve Dvoře Králové pokračují bez omezení, Heydukova ulice přijde na řadu v druhé půlce roku

Redakce / 3.06.2020, Dvůr Králové nad Labem
Město Dvůr Králové nad Labem pokračuje i v roce 2020 v investicích do rekonstrukcí a oprav komunikací a chodníků. Na největší letošní akci spolupracuje s Královéhradeckým krajem. Jedná se o rekonstrukci krajské silnice číslo II/300, tentokrát v Krkonošské ulici od čerpací stanice až k odbočce na Vítěznou.
 

Královéhradecký kraj letos investuje v Krkonošské ulici do vlastní komunikace a dešťové kanalizace. Město zde investuje do opravy vodovodů a kanalizace, prodloužení kanalizace, opravy i výstavby nových chodníků, které budou dovybaveny o veřejné osvětlení. 

Aktuálně zde probíhá výstavba odvodňovacích kaskád. "Jde o žlabovou konstrukci, která převádí vody z polí nad lesem od Kocbeře, samozřejmě i z části lesních porostů tak, aby voda nepůsobila škody, jak tomu bylo v minulosti. Souběžně s probíhající stavbou zde Městské vodovody a kanalizace budují vodovodní řad do vodojemu," potvrdil Jan Helbich, místostarosta města Dvůr Králové.

Odstraněny byly také stromy v zatáčce nedaleko kapličky, a to nejen kvůli jejich zdravotnímu stavu a jejich provozní bezpečnosti, ale také z důvodu přeložení směrového vedení silnice, kde dosavadní dva oblouky jsou nahrazeny jedním plynulým. Vznikne tak prostor pro chodník, který bude pokračovat do části Chaloupky. 

Stavební práce pokračují v letošním roce i v Nedbalově ulici, kde město v současné době rekonstruuje chodník. Zároveň zde vznikne částečně i chodník nový, který propojí most přes Hartský potok se stávajícím chodníkem na druhé straně. "Stavební práce navazují na předchozí rekonstrukci křižovatky ulic Vrchlického a Nedbalova," dodává Miroslava Kameníková, tisková mluvčí města. V Nedbalově ulici tak vznikne vsazená autobusová zastávka a nový osvětlený přechod pro chodce.

Investice však budou probíhat po zbytek roku i v dalších částech města, rekonstruovat se bude například v druhé polovině letošního roku Heydukova ulice a v druhé polovině srpna dojde ke kompletní renovaci ulice Pod Safari. 

Jan Holan

Zdroj: město Dvůr Králové nad Labem

 

Související články
Oprava Heydukovky a výpadovky na Trutnov: rok 2020 ve Dvoře Králové opět s objížďkami
Na dálnici z Hradce do Jaroměře už se pokládá asfalt. Podívejte se na video z dronu.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 777x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět