Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

První jarní setkání v Domově důchodců

Redakce / 7.04.2021, Dvůr Králové nad Labem, arnika.kralovedvorsko.cz
Připravovali jsme na konci března první opravdovou pocovidovou akci. Zorganizovala ji Jana Š. z přemíry nahromaděné energie, která se změnila v až trýznivé těšení na společné setkání s klienty i jejich ošetřovateli, na rozdávání radosti všemi směry. Pro Janu Š. je radost už samotná příprava, takže napekla a nazdobila perníčky do velikonoční nadílky pro klienty Diakonie i Domova důchodců.

FOTOGALERIE - První jarní setkání v Domově důchodců

Ve středu 31. března Jana Š. celé dopoledne opět pekla – linecká vajíčka, minikokosky a minikošíčky ke kávičce. U Martiny J. jsme připravily čerstvé jednohubky a chlebíčky. Měly jsme co dělat, abychom to všechno stihly a aby se vše vešlo do auta. Martina musela jít pěšky, naštěstí to má jen kousíček.

Společně s Martinou J. jsme je doplnily slanými i sladkými dobrotami, pár kousky ovoce, a nakonec toho bylo pěkných 120 sáčků.

Bleskově jsme vyložily nadílku v Diakonii, popřály krásné velikonoční svátky a přemístily se do Domova důchodců. Zde už bylo nachystáno vše pro nezbytnou zdravotní kontrolu, kterou absolvuje každý, kdo přichází zvenku. Klienti nás čekali v prosluněné zahradě, pro jistotu většinou pod slunečníky, neboť, jak známo, první jarní slunce je zrádné.

Každý říkal: „Vy jste si dokázaly (vy z KA) zajistit počasí!“ 

Ano, vypadalo to tak. Bylo překrásně. I to jistě přispělo, kromě dlouhého „kulturního“ půstu, ke zdaru celého odpoledne. 

I kapela Dvorský výběr si pochvalovala, že se konečně mohou sejít a svou muzikou a zpěvem potěšit nejen klienty, za kterými se vždycky rádi vypraví, ale i sebe.

Děvčata z personálu byla velmi vstřícná a milá, připravila nápoje a pomohla nám roznášet naše občerstvení. Mezi nimi se jako „bílá vrána“ točil nový ošetřovatel, který nám, k naší radosti i úlevě, ochotně pomáhal s přenášením beden s nadílkou i židlí, fotil a přislíbil zaslat nám pár fotografií pro náš web.

Kapela naladila, občerstvila se, svlažila hlasivky vlastním pivkem…, a už spustila. V jejich repertoáru jsou převážně písničky z oblasti folk & country, ale i některé chytlavé melodie „od podlahy.“ Zpívali nejen oni, ale i obsluhující personál, my z KA a hlavně – klienti! Došlo i na několik „písniček na přání.“

Mezitím jsme si povídaly s přáteli z řad klientů, které jsme tak dlouho neviděly, naslibovaly si, že jakmile se „to otevře,“ budeme se setkávat častěji. Bohužel jsme zaznamenaly i obměnu mezi klientelou, neboť zákeřný covid-19 si několik obětí vybral i zde v tomto zařízení.

S úderem půl páté se klienti houfně přemisťovali do jídelny, neboť denní řád je denní řád a večeře nečeká. My jsme pomohly některým z nich s přesunem a potom jsme pomalu balily. Kapela stále hrála, což bylo příjemné. Se souhlasem paní ředitelky muzikanti ještě poseděli, hráli a zpívali si pro sebe, což se děje téměř vždy, když „pro nás“ hrají.

„Je nám ctí a radostí, když můžeme hrát při takové příležitosti, jakou vy z KA vytváříte. Vždycky rádi přijedeme,“ říkávají. A tak se všichni společně těšíme na další akci, kterou by mělo být podobné setkání v DSJ Žireč, a to v nejbližším, vzhledem k počasí, možném termínu.

FINANČNĚ CELOU AKCI ZAJISTILA FORMOU SPONZORSKÉHO DARU DOBROVOLNICE Královédvorské Arniky MARTINA J.

Děkujeme!

Katka Krobotová
Královédvorská Arnika (KA)

Další články Královédvorská Arnika

 
Vaše komentáře

Přečteno 546x