Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Marodíte? Nejste sami. Krajská hygienická stanice potvrdila epidemii respiračních onemocnění v kraji

Součástí článku je ordinační doba během svátků

Redakce / 28.12.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Již před Vánoci byly některé třídy ve školách poloprázdné. Děti doma ležely s horečkami, zatímco rodiče sháněli léky, které mají nejen v Čechách aktuálně výpadek. Ani po Vánocích se však situace nezlepšila.


Epidemie virových onemocnění 

Jak na svém webu uvedla Krajská hygienická stanice (dále KHS), aktuální situace šíření respiračních onemocnění včetně chřipky je vyhodnocena jako probíhající epidemie. Jedná se o šíření virů chřipky, RS viru a viru Covid-19. 

Prevence je v tomto případě pro všechny tyto viry stejná: při kontaktu s ostatními lidmi se doporučuje předejít přenosu virů použitím alespoň roušky, v případě vlastního onemocnění určitě respirátoru. Dále je nutné dodržovat hygienu rukou hlavně před jídlem a omezit přímé kontakty jako je podávání rukou, objímání, líbání. Vše již známe z období Covidu. 

Na všechny prvky prevence je dobré myslet zejména při rodinných návštěvách během svátků. "Nejohroženějšími skupinami obyvatel jsou již jinak nemocní lidé a samozřejmě starší populace," uvádí se dále na webu KHS. Na místě je obecně ohleduplnost a maximální omezení kontaktů s ostatními v případě, že jste se potkali osobně s již akutně nemocnými osobami, nebo máte příznaky respirační infekce (rýma, bolesti v krku, kašel). 

Stále má u ohrožených skupin význam i využití očkování proti chřipce a covid-19.


Výpadek léků

Proč jsou některé léky aktuálně nedostupné si můžete poslechnout v tomto podcastu Vinhoradská 12 (ČRo). Je v něm skvěle vysvětleno, proč nás výpadky léků zřejmě budou trápit i v budoucnu, zejména u antibiotik. 

Seznam lékáren v regionu i s jejich sváteční otvírací dobou je zde. 


Dětská pohotovost 

Během svátků je omezená ordinační doba všech lékařů včetně pediatrů. Proto jsme sepsali seznam pediatrů sloužících na konci prosince včetně pohotovosti v městské nemocnici Dvůr Králové.


ORL ordinace (23.12.2022 - 1.1.2023)


27. - 28. prosince ordinace MUDr. Řehůřková (Sladkovského ulice - naproti muzeu) 
tel.: 499 621 292

Akutní případy: 
ORL Jičín (nemocnice)
ORL Hradec Králové (fakultní nemocnice)

Stomatologie pohotovost


29. - 30. prosince od 8:00 do 12:00 hod.
MUDr. Hrabý, ul. Fugnerova 519 (tel. 499 320 795)

31. prosince a 1. ledna od 8:00 do 12:00 hod.
MUDr. Hrabyová, ul. Fugnerova 519 (tel. 499 320 795)

Pondělí 2. ledna MUDr. Klustová (tel.: 499 622 560)

Víkendy 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.khshk.cz


Související články
Lékárny ve Dvoře Králové: otevírací doba přes svátky a na Nový rok
Doporučení a omezení pro návštěvy Domova důchodců ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 716x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí