Vyhledej
Královédvorsko > Rozhovory > Firmy a podnikatelé

Martin Fröde poskytuje královédvorákům internet, internet TV a řadu dalších služeb už 8 let

Redakce / 15.05.2022
Dlouholetý poskytovatel zejména wi-fi internetového připojení pan Martin Fröde na přelomu roku prošel složitou transformací firmy. Došlo hned ke 2 změnám názvu a celkového vizuálního stylu. A to rozhodně stojí za rozhovor se zakladatelem firmy panem Martinem Frödem.

Jak dlouho již nabízíte internet v našem regionu a kde všude působíte?

Firmu jsem založil před 8 lety a v prvních letech jsme budovali internetovou síť zejména ve Dvoře Králové nad Labem a v několika málo okolních obcích. To už se ale před poměrně dlouhou dobou změnilo: nyní pečujeme o více než tisíc klientů nejen ve městech a obcích na Královédvorsku, ale také na Jaroměřsku, Hořicku a Novopacku.

Jak se za tu dobu změnila struktura vašich internetových služeb?

V první fázi šlo zejména o klasické internetové připojení. Vybudovali jsme naši síť přípojných bodů a k nim následně připojovali a stále připojujeme soukromé i firemní zákazníky. Už dlouho se neomezujeme jen na místa v naší síti, ale díky intenzivní spolupráci a partnerství připojujeme zákazníky také pomocí dalších technologií. K internetu můžeme připojit takřka kohokoliv v České republice.

A u internetu to neskončilo, nyní nabízíte i další služby

Postupem času se internetové připojení začalo významně vylepšovat a po síti lze poskytovat celou řadu služeb. Zejména jde o poskytování televizního vysílání přes internet, které má velkou budoucnost. A to díky obrovským možnostem výběru stanic, pořadů, a služeb s tím spojených.


FIREMNÍ ZÁKAZNÍCI
Frode.cz poskytuje služby také firmám. Nabízí vlastní servery pro cloudová úložiště dat a vzdálenou práci. Realizuje optické trasy, umí svařovat optické kabely, profukovat a zafukovat cesty pro optické kabely. Měří trasy, dělá protokoly, buduje uzavřené firemní sítě. Poskytuje vzdálenou správu, servis a optimalizaci firemních počítačů a sítí.Vaše firma na konci roku prodělala několik změn. Dá se říct, že to bylo i dost dramatické. Co se přihodilo?

To má několik důvodů. Nejdůležitější je, že NET v názvu směřuje zákazníka jen k internetu samotnému. A o ten už tolik nejde. Internet je vlastně samozřejmostí. Zásadní jsou právě služby které firma poskytuje - telekomunikační služby - proto jsme se rozhodli slovíčka NET z názvu zbavit.
Současně s novým názvem také vznikla nová firma do které vstoupil partner se zkušenostmi v jiných částech našeho regionu. A zde se bohužel ukázalo, že představy obou stran o budoucím podnikání se naprosto diametrálně liší, což bohužel pocítili i zákazníci.
Z tohoto důvodu jsem se rozhodl své služby opět poskytovat pouze pod svým jménem Martin Fröde a pod značkou Frode.cz. Jméno je v podnikání a v důvěře zákazníků to nejdůležitější. Za komplikace, které mnoha zákazníkům na přelomu roku nastaly, se velice omlouvám.

Vraťme se ale k vašim službám pro veřejnost. V nynější době je velký rozmach připojování televizí nikoliv přes klasickou anténu, ale přes internet. Jak to vůbec funguje?

Doposud to fungovalo tak, že lidé měli na střeše anténu a přijímali cca 12 programů. Tento klasický systém pozemního vysílání stále funguje, ale protože bylo potřeba uvolnit stávající vysílací pásma 700 MHz a plynule přejít na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, museli si lidé nakoupit nové televize a nebo doplňkové přístroje tzv: set-top boxu za 1 000 - 2 500 Kč. U nás lze přijímat přes kanál 28 celkem 5 programů a přes kanál 60 celkem 10 programů z vysílače Černá hora. Stále to je ale pouhé přehrávání aktuálně vysílaného pořadu bez možnosti zpětného přehrávání, listování mezi stanicemi, či pořady.

A s tím přicházíte právě vy: co všechno dokáže vámi poskytovaná televize po internetu (IPTV)?

To je zcela jiný svět! Už nejste pasivním příjemcem toho, co aktuálně někdo vysílá. Nemusíte si v kalendáři zaškrtávat váš pořad a hlídat, aby vám neutekl. Vy si určíte, kdy máte chuť se na televizi dívat a v tu danou dobu si pustíte to, co vy chcete! Internetová televize má totiž tu vlastnost, že si můžete vybrat jakýkoliv pořad až týden dozadu! A když si pouštíte film, který se vysílal před 4 dny, tak si ještě navíc můžete přeskočit reklamy a nečekat 5 minut, než se přeženou. Další jedinečnou vlastností je možnost vybrat si například seriál a systém si dle programu automaticky pohlídá, kdy se bude vysílat další díl a seriál vám nahraje. Uloženo můžete mít až 600 minut nahrávek. Další službou je "zmrazení pořadu", zkrátka si film pozastavíte a jdete si udělat do kuchyně popcorn. Služby IPTV, jak se služba jmenuje, navíc můžete využívat v jakémkoliv přístroji, který doma máte - ať je to televize, počítače, tablety, mobily. Pokud si však každý člen rodiny pustí něco jiného, tak už to je na rychlosti poznat...

Kolik programů vaše internetová televize poskytuje?

To záleží na službě, kterou si vyberete. Ale už základní balíček Start obsahuje neuvěřitelných 83 kanálů a v tom samozřejmě všechny základní české stanice a navíc 50 rozhlasových stanic! A k tomu lze přikupovat řadu balíčků, jako například dětský, dokumentární, sportovní. Nebo si můžete vybrat speciální filmový balíček, nebo několik balíčků s pořady HBO...

Jak docílím toho aby mi to fungovalo?

Ideální je mít moderní televizi - takzvanou SMART TV, což je televize s operačním systémem, takže vlastně počítač, kam se dá instalovat aplikace. Tam se spáruje služba s účtem a dál se vše ovládá klasickým dálkovým ovladačem. Puštěním televize se nespustí přímo kanál, ale ta aplikace. A vy si zde vybíráte, co budete sledovat. Vše běží v češtině a program je dokonce ve dvou verzích: jedna verze programu se více podobá klasickému jednoduchému TV programu a druhá je pro ty, kteří chtějí více detailů a s nejrůznějšími aplikacemi nemají žádný problém. Nejlépe nyní fungují televize Samsung a LG, ale brzy bude doladěný nový operační systém  Android TV, díky němuž by sledování IPTV mělo fungovat i na televizích od jiných výrobců. 

A pokud nemám SMART TV?

Tak je potřeba koupit Set-top box - krabičku za 2150 Kč, která to všechno dokáže úplně stejně jako Smart TV. Ta se pomocí HDMI kabelu propojí s televizí a připojí se na internet buď kabelem (lepší), nebo přes wi-fi. Set-top box si lze také pořídit i v rámci měsíčních splátek a po cca 80 Kč ho každý měsíc splácet. V tom případě ovladačem televize ji pouze zapnete a dál všechno ovládáte ovladačem set-top boxu.
Firma Frode.cz připojuje k internetu a internetové televizi zákazníky ve všech obcích Královéhradeckého kraje.

Adresa:
Sochorova 1694
Dvůr Králové nad Labem 544 01
e-mail: Info@frode.cz
tel.: 735 060 070 FB: frode.cz

Může si internetovou televizi u vás objednat i člověk, který není připojen na váš internet?

To neděláme moc rádi, protože to pak zahlcuje internet konkurence, která na to není připravená. Ale pár takových zákazníků také máme. Musí mít ale opravdu kvalitní připojení k internetu. Raději ale televizi připojujeme našim klientům, u kterých jsme si jisti, že to nikoho neohrozí.

Tím se vracíme k prazákladu vašich služeb - tedy k internetu samotnému. V čem jste jiní než konkurenční firmy? 

Naše konektivita je s propustností 10 Gbit/s, což je opravdu hodně a ještě dlouho budeme mít velkou rezervu. Pro klienty to znamená, že máme kapacitu jak pro stávající, tak pro řadu nových klientů. Ve Dvoře Králové jsme jediní, kdo provozují optické připojení FTTH - což znamená Optika až do domu. Až do obýváku! V tom případě má zákazník 1 Gbit/s připojení, což je 1000 megabitů! Pro srovnání - obvyklý ve Dvoře prodávaný tarif je pouhých 12 megabitů! Naše tarify jsou od 100 MB výše.! 

To ale určitě nejde úplně všude

To samozřejmě nejde všude, ale naše optická síť je už opravdu v hodně lokalitách. Ideální je to v bytových domech, kam se pro více partají vyplatí zvýšené náklady na položení kabelu. Připojení jsme schopni zrealizovat skutečně až do obýváku. 

Jaké jsou ještě výhody optického připojení?

Je to naprostá stabilita. Není to absolutně ovlivňováno počasím, či rušením jinými signály. 

Takže váš zákazník si vlastně může vybrat mezi nejrůznějšími druhy připojení

Ano zákazník se u nás může připojit optickým kabelem přímo ve Dvoře Králové, bezdrátově WIFI, kde máme pokrytí v okruhu cca 25 km od Dvora Králové a potom nabízíme bezdrátové připojení LTE, což je připojení pomocí mobilní technologie v místech, kde to opravdu jinak nejde. Tam umíme připojit kohokoliv v ČR. A nakonec děláme ještě VDSL připojení ve spolupráci s firmou CETIN. Tato firma se snaží přivést optiku do jednotlivých rozvoden bývalého klasického telefonního připojení, tedy takřka do každé ulice. A pak se vy doma můžete připojit po klasické telefonní dvojlince, která tam mnoha lidem ještě zbyla jako za starých časů vytáčeného připojení. Jenže rychlosti jsou nyní 50, 100 a 250 megabitů! A ne 2 megabity, jako dříve :-).

Tedy neexistuje místo, které byste nepřipojili :-)

Přesně tak. Připojíme naprosto každého, kdo bude na internetu chtít být připojen a v kvalitě, kterou potřebuje. Nikdy jsme nikoho neodmítli! Odpadají pouze neplatiči :-)

Jak dlouho trvá, než zrealizujete připojení

Přípojku umíme zrealizovat do 2 dnů od zavolání na telefon 735 060 070. Nejdříve prověříme dostupnost podle našich map a zkušeností a nabídneme vhodnou a možnou technologii. Potom se přijedeme podívat a to nezávazně a bezplatně. Na místě proměříme reálnou dostupnost technologií a domluvíme podrobnosti. A druhý den můžeme montovat.

Zákazník si vybere měsíční tarif, co ho ale ještě čeká za náklady?

Je jediný instalační poplatek 1000 Kč na všechny technologie, ať už je vybraná jakákoliv. A v tom je veškerá instalace, nastavení a zaškolení zákazníka, aby v den instalace byla služba funkční. Zákazník od nás dostane zdarma půjčenu anténu na celou dobu smlouvy.

Další platba je za Wifi router. Používáme několik typů, cena je cca 600 Kč. Pokud má zákazník již router koupený, lze jej přeprogramovat. Životnost je cca 4 - 5 let. V případě instalace internetové televize je potřeba koupit ještě zmiňovaný Set-top box. Ve výjimečných případech lze náklady za router a Set-top box rozložit do několika měsíčních splátek.

Jakým způsobem lze u vás internet zaplatit

Nejlepší je samozřejmě pravidelný převodní příkaz, ale máme řadu zákazníků, kteří každý měsíc přijdou do naší kanceláře a zaplatí kartou, nebo hotově. Připravujeme také elektronické platby jako Paypal atp.

Děkujeme za rozhovor a přejeme další stovky spokojených klientů!

Zavolejte nebo napište ihned:
e-mail: info@frode.cz  tel.: 735 060 070  l  FB: frode.cz
 
Vaše komentáře
No to snad není možné, 17.05.2022 19:00, Reagovat
No nevím zda je možné co je zde uvedeno, technologie je jedna věc a přístup k zákazníkům je další :-)

Přečteno 22903x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
29.05.2024 15:45 - 29.05.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
30.05.2024 13:00 - 30.05.2024 15:30
Workshop - praktická ukázka malování na sklo