Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Penzion Na Kopečku v Horní Brusnici je nominován v soutěži Svatební místo roku

Královédvorsko má opět šanci být slavné. Díky místnímu penzionu

Redakce / 24.10.2016, Horní Brusnice
Penzion Na Kopečku je bezpochyby jedním z nejhezčích v našem regionu. Okouzlující je už samotné místo „na kopečku“. Zeptali jsme se Žanety Šturmové, ženy majitele penzionu, co všechno museli udělat proto, aby se dostali do společnosti nejkrásnějších svatebních míst České republiky.

FOTOGALERIE - Penzion Na Kopečku v Horní Brusnici je nominován v soutěži Svatební místo roku

Jak dlouho už toto místo zvelebujete?

Můj manžel, brusnický rodák Milan Šturm, tento objekt koupil jakou ruinu před více než 13 lety. K tomuto místu jej poutaly vzpomínky na dědu, který byl velice silný a bujarý a právě sem tak často chodil. Představa byla jasná: trochu to tu opravit a uvést do provozu. Bohužel, zůstalo jen obvodové zdivo a genius loci. Rekonstrukce, na níž se podílela celá rodina, trvala více než deset let. Během této doby jsme se vzali, první svatební tabule tady byla ta naše a s příchodem dětí se i rozjasnilo, kterým směrem se budeme ubírat: penzion s rodinnou atmosférou zaměřený na rodiče a děti. Pořádání svateb a oslav přirozeně vyplynulo zájmem našich zákazníků. 

Co je tedy největší předností penzionu Na Kopečku?

Myslím, že to je celek. Snažíme se, aby každý detail do sebe zapadal. Moc mne baví aranžování prostředí, snažíme se to tu hýčkat, aby nám zde bylo dobře a útulno. A největší předností? Rozhlédněte se kolem. Žijeme na krásném kousku naší země. Každý pohled z okna je obraz. Pole, louky, lesy, čisté ovzduší a malebné roubenky. K penzionu patří rozlehlá zahrada s dětským přírodním hřištěm a bylinkovou zahrádkou. Samostatná dětská herna. Nikdo není nijak omezován - každý si najde ten svůj koutek. A uvnitř atmosféra pohody a dobré jídlo na talíři. To a osobní přístup, si myslím, že je rozhodující pro výběr naší restaurace na uspořádání jakékoliv oslavy či večírku. 

Již dříve jsme zaznamenal, že váš penzion funguje tady v Horní Brusnici i trochu jako kulturní centrum. Jaké akce zde pořádáte?

Napadlo nás, proč hezké prostory nevyužít i jinak. V prostorech dětské herny máme pravidelné kurzy břišního tance královédvorské tanečnice Kateřiny Khattya Krupkové. Pořádáme víkendové kurzy jógy, pilates, ženy o ženách. Rádi uspořádáme přednášku či koncert. Ve čtvrtek zde byla beseda novináře, spisovatele a scénáristy Daniela Polmana. 

Překvapilo mne, že otevřeno máte jen od pátku do neděle. To je záměr? 

Ano, přesně tak. Aby firma správně fungovala, je potřeba trvalé osobní nasazení a to nejde 7 dní v týdnu. Pro veřejnost máme tedy otevřeno od pátku do neděle. Ale právě uzavřené svatby, oslavy, setkání a firemní akce rádi samozřejmě uspořádáme i kdykoliv v týdnu. Stačí se jen objednat.

Zpět k soutěži Svatební místo roku. Máte velké ambice?

Jsme moc rádi, že nás naši hosté do soutěže nominovali, je ale jasné, že oproti velkým luxusním hotelům, hradům a zámkům jsou naše šance na vítězství omezené. Přeci jenom v minulých letech byli mezi prvními třeba zámek Štiřín, hotel Mlýn na Karlštejně, Loučeň či zámek Zbiroh. Každý hlas nás však ujistí, že to má smysl, že to úsilí, má širší rozměr. A požene naši touhu, být zas o trochu lepší …

A jak mají tedy vaši fanoušci hlasovat?

Na mobilu odešlete SMS s textem SVATEBNI 238 na číslo 9001110 (cena 1 SMS je 10 Kč) Hlasování je možné do 11. listopadu 2016. Pokud se nám podaří uspět, najdete náš penzion v nejlepších časopisech a na portálech věnovaných svatbám. Soutěž pořádá luxusní svatební magazín Marriage guide spolu se Svatebním Expem. A právě na Svatebním Expu v hotelu Crowne Plaza v Dejvicích proběhne vyhlášení výsledků.

Přejeme Vám, ať v soutěži prolomíte hradbu hotelů hradů a zámků :-)

Já za všechny v penzionu moc děkuji.
Související odkazy
Stránky penzionu
Vaše komentáře

Přečteno 7772x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
29.05.2024 15:45 - 29.05.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
30.05.2024 13:00 - 30.05.2024 15:30
Workshop - praktická ukázka malování na sklo