Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Krimi

Užívá drogy, řídí bez oprávnění, krade na Trutnovsku i Náchodsku. Nyní čeká 34letý muž na trest

Redakce / 6.02.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Celkem 17 skutků protiprávního jednání 34letého muže objasnili královédvorští policisté koncem ledna 2023. Pachatel způsobil škodu za téměř 80 tisíc korun svými aktivitami ve Dvoře Králové nad Labem a na Jaroměřsku.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 34letému muži pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Obviněný cílil zejména na zaparkovaná osobní vozidla, do kterých násilím vnikal, přičemž je poškodil a zajímal ho veškerý jejich obsah. Odcizil z nich například cigarety, autorádio a golfovou sadu. Mnohdy způsobil škodu vyšší na poškození auta než na majetku.

Krom toho také v několika případech vstoupil na zahrady, odkud odcizil například elektromotory a hliníkové plechy v hodnotě 40 tisíc korun. V jednom případě vnikl do obydleného domu, kde neoprávněně pouze setrval.

Dále mu nejméně ve třech případech kladou policisté za vinu, že usedl za volant motorového vozidla, přičemž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Tato činnost mu byla zakázána rozhodnutím městského úřadu trestem zákazu řízení do prosince 2023.

Jedná se o muže, který je uživatelem drog a bez finančního příjmu. Policistům svou vinu doznal.

V případě prokázání viny mu hrozí až 2letý pobyt ve vězení

Zdroj: policie.cz

Související články
Lupič z Dolního Nemojova je ve vazbě. Utekl z výchovného ústavu ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1845x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí