Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Dopravní nehoda u Hajnice zpomalila na Nový rok cestu z hor

Redakce / 2.01.2023, Hajnice
Na Nový rok se stala na silnici I/37 z Trutnova do Jaroměře dopravní nehoda při odbočce na Horní Žďár.

Na silnici č. 37 u Výšinky došlo na Nový rok po 16. hodině ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda částečně blokovala provoz na komunikaci a způsobila zhruba 2kilometrovou kolonu od směru z Trutnova, kdy se lidé hromadně vraceli domů ze silvestrovského pobytu v Krkonoších. 

Doprava byla řízena v místě nehody kyvadlově, po ujasnění přesného místa nehody médii i policí byla doporučená objízdná trasa přes Hajnici. 

V úseku kolem Výšinky jsou dopravní nehody poměrně časté. Bohužel specifikace místa nehody termínem "nehoda pod Výšinkou" místním řidičům nepomáhá v rozhodnutí, kudy dané místo ideálně objet. Nepřesně bylo určené místo nehody i v aplikaci dopravniinfo.cz. Časté nehody se dějí na obou koncích Výšinky: jak u odbočky na Kohoutov (za obcí Kocbeře směr Trutnov), tak u odbočky na Hajnici nebo Žďár za Výšinkou směrem na Trutnov. Při samotné dopravní nehodě skončily dvě zraněné osoby v péči ZZS. 

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Hajnice. Zabezpečili havarovaná auta, zlikvidovali unikající provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Policie.cz
Foto: redakce


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 766x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí