Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

U nemocnice staví tlakovou stanici a malý vodojem, část ulice je zavřená

Částečná uzavírka ulice Pod Lesem (6-11/2024)

Redakce, / 23.06.2024, Dvůr Králové nad Labem
Od června na až do listopadu je částečně omezen průjezd ulicí Pod Lesem. Není možné odbočit z ulice Vrchlického a dostat se ulicí Pod Lesem k tamní zástavbě. Důvodem je výstavba tlakové stanice v areálu nemocnice, pod hlavní budovou směrem k městu.

FOTOGALERIE - U nemocnice postaví tlakovou stanici a malý vodojem


Parkování u nemocnice v ulici Vrchlického a u plotu v ulice Pod Lesem je stále možné. Stavební práce probíhají nad křižovatkou ulice Pod Lesem a Purkyňova. 
Tato křižovatka je tak ze směru od Vrchlického ulice zcela neprůjezdná, ale obyvatelé ze zástavby v ulici Pod Lesem křižovatkou projedou z ulice Purkyňova díky jejímu tvaru. 
Město přesto zveřejnilo objízdnou trasu, která vede ulicemi Purkyňova, Máchova, Nerudova, Jiráskova, Spojených národů, Vorlešská a Nový Vorlech.

Ve čtvrti jsou umístěné oranžové objízdné směrovky vedoucí na zřejmě náhradní parkoviště nemocnice. Vedou k dopravnímu hřišti, naše redakce bude v týdnu řešit význam těchto směrovek, kdy parkoviště se zdá být téměř kilometr od samotné nemocnice.

Stavba odstartovala v polovině června, předpokládané dokončení investiční akce je do konce letošního listopadu. Důvodem výstavby tlakové stanice a vodojemu o objemu 7,2 m3 je dlouhodobě podlimitní hodnota hydrodynamického tlaku ve vodovodu ve spotřebišti horního tlakového pásma, do kterého spadá jak i nemocnice, tak i zmíněná zástavba v ulici Pod Lesem. Nová zařízení mají optimalizovat tlakové poměry vody, na novou tlakovou stanici bude napojena zejména stávající zástavba rodinných domů v ulici Pod Lesem. Jak vysvětlil místostarosta Helbich, do budoucna zároveň možné s minimálními náklady zokruhovat také vodovodní sít mezi nemocnicí a Vorlechem.

Výběrové řízení na stavební práce a instalaci technologií vyhrála společnost Ekomonitor, spol. s r. o., Chrudim, s cenou necelých 5,1 mil. Kč včetně DPH.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Dvůr Králové nad Labem

Související články
Ulice Nedbalova neprůjezdná, objízdná trasa vede kolem muzea (8.-16. července 2024)
Vaše komentáře

Přečteno 1120x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí