Vyhledej
SŠIS Dvůr Králové n. L. > Doprava > aktuálně

Příjezd do Hořic od Jičína bude uzavřen, chystá se oprava mostu

Na hlavních tazích budou řidičům cestu znepříjemňovat uzavírky

Redakce / 28.03.2019, Hořicko a Miletín
Přinášíme aktuální informace ohledně rekonstrukce mostu v Hořicích, který povede k omezení dopravy kolem Hořic. Vzhledem k tomu, že investor rekonstrukce mostu na obchvatu města Hořic nemá v současné době ještě kompletní veřejnoprávní smlouvu na objízdnou trasu, nelze ani zahájit samotnou stavbu. Předpokládané spuštění objízdné trasy je předběžně plánované na druhou polovinu dubna letošního roku.
 

Tento problém se měl vyřešit do pondělí 25. března 2019, kdy došlo rovněž k upřesnění přesného harmonogramu prací na opravě mostu. Původně mělo v souvislosti s rekonstrukcí mostu dojít k úplné uzavírce silnice I. třídy číslo 35 od 8. dubna 2019 do 16. října 2020, nakonec je posunuta na polovinu dubna. Objízdná trasa vedená po místních komunikacích si ještě před uzavírkou vyžádala rozšíření křižovatky ulic Táboritská a Husova. Rovněž dojde k opravě železničního přejezdu P5403, a to z důvodu plánované intenzity dopravy. 

Okres Jičín však čekají ještě další omezení na hlavních tazích. 

V pondělí 25. března 2019 bylo zahájeno pokračování plánované opravy silnice I. třídy číslo 35 v Ostroměři. Silniční provoz v tomto místě je po celý týden v době nejvyšší intenzity dopravy řízen pověřenými pracovníky ze strany zhotovitele stavby. Mimo uvedenou dobu bude provoz řízen semafory.

V termínu od 2. do 8. dubna 2019 bude navíc v Ostroměři na silnici I. třídy číslo 35 probíhat oprava železničního přejezdu P4462. V tomto případě dojde k úplné uzavírce hlavního tahu na Hradec Králové. Objízdná trasa ve směru od Hradce Králové na Jičín je společná jak pro osobní tak i nákladní automobily. Odklon z hlavního tahu bude zřízen v Hořících a pokračovat bude dále ve směru na Lukavec u Hořic, Lázně Bělohrad, Choteč, Lužany a následně se v místě zvaném „Na Špici“ napojí na silnici I. třídy číslo 16.

Z opačného směru od Jičína na Hradec Králové budou objízdné trasy řešeny zvlášť pro osobní a nákladní dopravu. Pro osobní vozidla do 3,5 tuny povede objízdná trasa z Ostroměře přes Domoslavice, Dobrou Vodu u Hořic a Bílsko u Hořic, kde se napojí na silnici I. třídy číslo 35. Pro nákladní vozidla povede objízdná trasa po silnici II. třídy číslo 327 směrem na obec Chomutice, Staré Smrkovice, Ohnišťany, Sukorady, Bašnice.

V nejbližší době budou zahájeny práce na záruční opravě silnice I. třídy číslo 16 v úseku Nová Paka – Kumburský Újezd v Nové Pace.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

 

Související články
Oprava chodníku v Dukelské ulici dopravu nijak výrazně neomezí
Most v Hořicích na silnici I/35 bude uzavřen od pátku 25. dubna 2019. Na téměř 18 měsíců.
Cestování vlakem zkomplikuje v druhé polovině května výluka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1720x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
KontaktStřední škola informatiky a služeb
Elišky Krásnohorské 2069
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Telefon: 499 320 195, 499 622 215
Web: www.ssis.cz
E-mail:
Identifikátor datové schránky: gibw2dc


Kalendář akcí