Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Na Hřibojedy a částí Heydukovy ulice po novém povrchu

Redakce / 17.11.2017, Královédvorsko
V listopadu jsme se dočkali a zprovozněné jsou úseky rekonstruovaných komunikací jak ve Dvoře Králové, tak sousední úsek silnice ze Žirče na Hřibojedy. Už jste se po černém skle od parkoviště u Braunova Betléma také svezli?

FOTOGALERIE - Nově otevřené silnice na Královedvorsku

Hlavní tah na Žireč otevřen

Po několika měsících byla pro dopravu otevřena silnice III/29915 v Heydukově a Jaroměřské ulici. Stavební práce však stále nebyly dokončené, a řidiči tak musejí v daném úseku projíždět maximání rychlostí 30 km/h. Omezení zde stále platí i pro chodce - v opravovaném úseku je třeba ještě dodláždit chodníky a dokončit terénní úpravy. Chybí i vodorovné značení. Rekonstrukci realizuje společnost ALPINE Bau CZ, a. s., Valašské Meziříčí. Zároveň s otevřením těchto komunikací byl opět do 19. listopadu uzavřen most v Žirči (směr na Zboží), kde je nutné dokončit hydroizolaci mostu. 

Zajímavostí je, že se jedná pouze o 1. etapu akce „III/29915 Dvůr Králové nad Labem – ulice Heydukova“, jejíž součástí je kromě opravy také rozšíření silnice o část cyklopruhu, demolice a stavba nového mostu v Jaroměřské ulici, opravu chodníků, stavby cyklostezky, přestavba autobusových zastávek, rekonstrukce a vybudování veřejného osvětlení, prodloužení kanalizační stoky, sadové úpravy a další. Na nákladech se podílí kromě Královéhradeckého kraje a města Dvůr Králové také společnost Juta, a. s., která uhradí stavbu odbočovacích a přípojných pruhů ke svému areálu Na Borkách.

K opravě celé komunikace v Heydukově ulici až ke kruháči letos nedošlo a důvodem nebyly finance. Královéhradecký kraj nabízel finance na oprabu celé komunikace. Důvodem bylo zamítnutí pokácení stromů v Heydukově ulici Odoborem životního prostředí ve Dvoře Králové. Město Dvůr Králové nad Labem se proti tomuto rozhodnutí úspěšně  odvolalo, bohužel však časově již nebylo možné pokácení stromu a navazující stavbu letos realizovat. Vedoucí odboru životního prostředí v této době byla Eva Šírková, která na svůj post v srpnu 2017 rezignovala ze zdravotních důvodů. Ve chvíli poté - v září 2017 - rezignoval na svůj post také místostarosta Sedláček, v jehož kompetenci byl odbor životního prostředí a který spolu s paní Šírkovou zůstali i nadále v komisi životního prostředí. Místostarosta Dušan Sedláček dal jasně najevo své postoje na kácení stromů ve městě již svými výroky na jednáních zastupitelstva, kdy v jednom případě své pochybení v podobě odložení kácení nemocného stromu v Nedbalově ulici (vítr jej v roce 2015 vyvrátil na chodník a silnici) odpověděl na dotaz pana Béma, co by dělal, kdyby strom zabil člověka, že by se s tím naučil žít. Podobnou odpověď měl i pro občana z ulice 28. října, který na zastupitelstvu žádal pana Sedláčka o řešení stromu v majetku města na hranici jeho pozemku, který ač prořezán, stále padajícími suchými větvemi ohrožuje jeho rodinu. Pan Sedláček měl pro něj dobrou zprávu: město je pro takové případy jistě dobře pojištěno. 

Ve Dvoře Králové tak mohla být letos opravená celá komunikace Heydukova- Jaroměřská. Pokud město někdy v dalších letech obdrží od kraje finance na opravu zbytku komunikace v Heydukově ulici, bude to pro občany znamenat zbytečně další sezonu plnou objízdných tras. 

Hřibojedy již dostupné ze Žirče

Na podzim již byla také otevřena spojnice Žirče a Hřibojed, která byla léta ostudou při příjezdu turistů na parkoviště k Braunovu Betlému. Silnice nyní připomíná černé sklo, její šíře však nebyla nijak upravena, přibyly ovšem důležité bílé krajnice. Opatrnost při míjení dvou protijedoucích vozidel je stále na místě. 

V podzimních měsících byly také opraveny komunikace a silnice část silnice II/325 v úseku Souvrať – Horní Brusnice, Dolní Brusnice – Bílá Třemešná a úsek od křižovatky nad Lipnicí po Doubravice. V rámci stavebních prací, které financoval kraj, byly obnoveny příkopy, propustky a položen nový asfaltový kryt.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.mudk.cz


Související články
Silnice vedoucí k parkovišti u Braunova Betléma se dočká rekonstrukce. Bude uzavřená od 25. září do 29. října
Vaše komentáře

Přečteno 1684x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí