Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Vydařená sobota v Lanžově: hasičská soutěž i Lanžovský pohár

Redakce / 28.06.2023, Lanžov
Sobota 10. června patřila na lanžovském koupališti především dětem. Sice jako první proběhla soutěž hasičských dospělých družstev žen a mužů v požárním útoku se stříkačkami PS-8, kterou jsme pořádali již podruhé pod názvem Lanžovská osma, ale na ni hned navázal Lanžovský poháry dětí.

Na tuto soutěž se sjelo celkem 18 týmů mladých hasičů – 3 družstva přípravky, 5 družstev mladších žáků a 10 družstev starších žáků. Jejich zápolení bylo na velmi dobré úrovni a ocenění si odnesli nejen vítězové. Každému z dětí přibyla do sbírky medaile jako vzpomínka na tento den.

Po skončení dětské soutěže se všichni dostali do role diváků, kterých díky pěknému počasí přišel hojný počet. Odpolední program byl přehlídkou současné i pamětnické hasičské techniky, jeden z těchto historických strojů předvedli v akci kolegové z Velkého Vřešťova. Patří jim poděkování stejně jako hasičům z Dubence a Miletína.

Hned po nich dostal prostor policejní psovod Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje mjr. Záruba se svými kolegy a jejich čtyřnohými pomocníky. Stejně jako v září loňského roku byli všichni diváci nadšeni profesionální prací policistů a skvělými výkony služebních psů. Po této ukázce, resp. celé odpoledne, si mohli malí i velcí prohlédnout služební VW Transporter dopravní policie z Trutnova, který slouží při vyšetřování dopravních nehod na území celého okresu. 

Dohled nad provozem zajišťují také služební motocykly BMW R1200RT, za jehož řídítka se na lanžovském koupališti chtělo posadit snad každé dítě a také někteří z rodičů. Stejně tak pro ně bylo zajímavé vozidlo Dálničního oddělení Hořice BMW 540 xDrive, kdy zejména dospělí chtěli vědět, jak se nedostat na snímky z jeho radarů. O kousek dál od blikajících majáků bylo další stanoviště, kde se tvořily řady čekajících. 

Příslušníci Útvaru policejního vzdělávání ze Vzdělávacího zařízení Praha-Hrdlořezy zde představili krátké i dlouhé policejní zbraně, a ze speciálních pistolí si každé dítě mohlo vystřelit na připravené terče.

Díky podpoře Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, která byla partnerem celého dne a přispěla na ceny do hasičských soutěží, si mohl kdokoliv vyzkoušet své teoretické i praktické znalosti z první pomoci. Členové rescue týmu na figurantce perfektně namaskovali různé druhy zranění a proškolovali diváky, jak postupovat při záchraně života v situacích, které mohou potkat kohokoliv z nás.

Díky pedagogům a studentům SPOŠ Dvůr Králové, kteří zajišťovali malování na obličej, si mohly děti odnést z Lanžova trochu jinou podobu. 

Všichni také měli možnost se projet na koni paní Zářecké ze Lhotky. Mateřská škola v Lanžově zajistila tvořivé dílničky pro děti a také závěrečný bod programu, kterým bylo vystoupení kouzelníka. Mr. Carlo zaujal i ty nejmenší diváky, kteří si nakonec odnesli i zvířátka, vytvarovaná panem kouzelníkem z nafukovacích balonků.

Za tento skvělý den patří velké poděkování partnerům, kterými byli: Obec Lanžov, Mateřská škola Lanžov, ZPMVČR, Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Útvar policejního vzdělávání a služební přípravy Praha, SDH Dubenec, SDH Miletín, SDH Velký Vřešťov.

Největší poklonu si zaslouží členové SDH Lanžov, kteří celou tuto akci připravovali několik dní předem ve svém volném čase. Vážím si jejich práce a zápalu, se kterým dokazují, že i na malé obci lze dělat velké věci. 

Takže se na vás těšíme 15. července na Lanžovské lávce a 29. července při soutěžích Východočeské hasičské ligy a Lanžovského poháru.


 

Milan Štěpánek

starosta SDH Lanžov   

 
Vaše komentáře

Přečteno 210x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
5.04.2024 - 26.05.2024
výstava: DANCE ALL NIGHT