Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Den spolků potvrdil trvající zájem královédvoráků o zájmové a neformální vzdělávání svých dětí

Redakce / 7.09.2023
Hned z kraje nového školního roku, v úterý 5. září, se náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové nad Labem rozezvučelo hudebními doprovody vystupujících tanečních souborů, ale i dalšími vystoupeními mladých muzikantů, herců divadelního souboru a mnohých dalších. Jednotliví vystupující u příležitosti akce Den spolků 2023 prezentovali to nejlepší z činnosti svých organizací.

FOTOGALERIE - Den spolků potvrdil trvající zájem královédvoráků o zájmové a neformální vzdělávání svých dětí

Jednotliví vystupující u příležitosti akce Den spolků 2023 prezentovali to nejlepší z činnosti svých organizací. Již tradiční královédvorská akce Den spolků hostila více než 20 spolků ze Dvora Králové a okolí. 

Organizátorem akce byla Místní akční skupina Královédvorsko (MAS) ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem. Jednotlivá stanoviště byla rozprostřena po celé ploše náměstí Václava Hanky, ale také v prostorách letního i zimního stadionu pod náměstím. 

Taneční skupiny Attitude a Angeles Dance Group u dětí pěstují pozitivní postoj k tanci, sportu a pohybu obecně, divadelní soubor Klíček všestranně rozvíjí projev dítěte i dospělého, Rescue stopaři se pro změnu věnují posilování vztahu mezi dětmi a jejich čtyřnohými kamarády. Každý spolek předvedl svou originální tvorbu i dlouhodobou činnost. 

Jeden cíl ale měly přítomné spolky v úterý společný, a to na začátku školního roku oslovit nové členy. Náměstí se tak postupně zaplnilo rodinami s dětmi. Kromě programu jednotlivých spolků je mohl přilákat také stánek Zmrzlina na kolečkách.

Pátého ročníku Dne spolků se zúčastnil také DDM Jednička. „V rámci naší organizace se prezentovaly kroužky mažoretek a děti z hudebních kroužků. Na našem stánku si malí návštěvníci mohli zahrát deskové hry či vytvořit polystyrénovou figurku. Prezentoval se i kroužek animace a šachů a nechyběly ani zástupci technických kroužků – železniční a RC modeláři. Děvčata z kroužku Veselá vařečka napekla různé druhy dobrot, která nabízela příchozím. Rodičům jsme byli nápomocni ve zřizování klientského přístupu a v online přihlašování,“ shrnuje Alena Hušková z DDM Jednička.

„Na nábor do tenisové školičky, který proběhne 11. a 18. září, se nám díky akci Den spolků přihlásilo přibližně deset nových dětí. Je to pro nás velmi podstatné. Potřebujeme průběžný nárůst počtu členů, nových adeptů do soutěží a tak podobně. Jedině tak se nám podaří udržet celou organizaci v chodu,“ říká Roman Nápravník z TC Dvůr Králové nad Labem. 

„Jsme rádi, že opět dorazil hezký počet návštěvníků a že nám vyšlo pěkné počasí. Akce, jakou je například Den spolků, jsou pro naši organizaci, tedy MAS Královédvorsko, důležité. Můžeme tak naši činnost dostat o něco blíže k široké veřejnosti,“ komentuje Lenka Křížová, ředitelka kanceláře MAS. 

Zaměření akce úzce souvisí s tématy, kterým se věnuje projekt Místní akční plán vzdělávání (MAP), který pod místní MAS funguje. Jedná se kromě jiného o propojování sféry formálního vzdělávání s neformálním a zájmovým vzděláváním. „Na základě shody aktérů ve vzdělávání by měly být děti a žáci v nadcházejícím období podporováni kromě jiného v kvalitním trávení volného času. Den spolků je jednou z akcí, která tomuto cíli jasně přispívá,“ uzavírá Simona Mrázková, vedoucí projektu MAP.

 
Vaše komentáře

Přečteno 181x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
5.04.2024 - 26.05.2024
výstava: DANCE ALL NIGHT