Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Akce a soutěže pro děti v době lockdownu

Redakce / 16.03.2021, Královédvorsko
Aktuální situace nabízí velmi omezené možnosti pro děti, které nemají přístup ani mezi ostatní děti, ani na hřiště či na vzdálenější výlet. Učitelka z dvorské školky připravila seznam, který se rodičům malých i větších dětí rozhodně bude v této náročné době hodit. Přináší tipy jak na stezky ve městě, tak regionální či celorepublikové výzvy, soutěže a pořady.

Jsou vaše děti tvořivé nebo jim naopak chybí pohyb, dokonce snad závodní atmosféra a soutěže? Máme tady pro vás pár tipů, jak využít společně strávený čas a ještě něco vyhrát nebo mít dobrý pocit z účasti v některé z nabízených aktivit. Budete si muset trochu pospíšit, většina výtvarných soutěží končí k poslednímu dubnu.   

Venkovní malovací zábava pro děti i rodiče  

Fajn malovací a venkovní aktivitou při vycházkách nejen po našem městě může být "Malování na fleku“, což je fajn aktivita skutečně pro každého s mobilem. 


Stezky, hry  a aktivity ve Dvoře Králové

Po městě vede několik on-line stezek, které si můžete projít pomocí aplikací geofun, nebo triphood. Jsou to zajímavě zpracované trasy.

Nad nemocnicí začíná naučná stezka, je to velmi pěkná a poučná procházka pro děti.

Město připravilo pro rodiny s dětmi hru, ale ta se dá hrát jedině, až bude otevřené muzeum, je nutné ho navštívit. Informace o hře jsou zde.

Aktuální nabídku aktivit pro děti, seznam a přehled činností DDM Jednička i jiných DDM naleznete na webových stránkách Mít kam jít.

DDM Jednička připravuje akce s ohledem na aktuální situaci a omezení – sledujte jejich web nebo facebookové stránky.  

Čtete se mnou, je název nového video pořadu, který pro milovníky dětských knížek připravila Místní akční skupina Královedvorsko ve spolupráci s Městskou knihovnou Slavoj.


Virtuální běžecké závody pro děti

Poznejte běh jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžete sdílet zážitky i na dálku.

Gradiator race v současné době?  Kdekoliv a kdykoliv! Jedná se o virtuální běžecké závody pro děti i jejich rodiče. Tratě pro děti 5 km, 3 km, 1 km – děti zdolávají tratě podle svých možností – chůze, běh.    

 

Soutěž Národního technického muzea v Praze        

 Soutěž: „Máte doma muzejní kousek?“ umožní dětem, aby je rodiče či prarodiče pustili na půdu nebo garáže! Soutěž s celorepublikovou působností pomůže rozšířit informaci o možnosti nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek NTM.    


Kvízová soutěž Hasičského záchranného sboru ČR

Děti zkuste otestovat své znalosti v březnové soutěži HZSČR a můžete vyhrát knihu Hasičské pohádky 2.  


Web Česká televice - Déčko

Až do 31. května 2021 mohou děti každý měsíc spolu s Prgou bojovat proti jednomu padouchovi – Hnusákovi. Stačí, když si vybereš jeden ze dvou úkolů na téma aktuálního měsíce a pošleš svůj výtvor prostřednictvím formuláře. Výtvor můžeš namalovat, vyfotit, nakreslit jako komiks, natočit krátké video, napsat básničku nebo jej vymodelovat. Čím originálnější nápad, tím lépe! 

Na webu Déčka můžete soutěžit o stavebnici Lego nebo karetní hru Kvarteto.

Soutěž probíhá od 18. 1. 2021 do 11. 4. 2021. Na stránce "Nenudím se doma“ pořadatel zveřejní soutěžní hry spočívajících v plnění různých soutěžních úkolů, a to:

-       dne 15. 3. 2021 devátou hru s názvem „Ztracená reportáž“,

-       dne 22. 3. 2021 desátou hru s názvem „Hádej, špunte“, 

-        dne 29. 3. 2021 jedenáctou hru s názvem „3déčko rallye“, 

-        dne 5. 4. 2021 dvanáctou hru s názvem „Kvízonauti“.

Pořad Kouzelná školka České televize

Do Kouzelné školky můžou děti malovat obrázky a posílat je Františkovi a Fanynce, jen tak pro radost. Kdo se chce zapojit do soutěže, musí zhlédnout aktuální díl Kouzelné školy, kde se dozví aktuální zadání.

 

VIDA – zábavní vědecky park Brno a jeho enviromentální tématika

Vdechněte starým věcem nový život. Z nepotřebného odpadu vyrobte něco užitečného, výsledek vyfoťte a zúčastněte se rodinné soutěže. Hlavní cenou je žížalí kompostér společnosti Plastia. 

Zároveň VIDA povolala všechny špiony na speciální misi. Cíl je jasný – vypátrat, jak naše chování mění životní prostředí. Vida pro vás připravila na celý březen online obsah s environmentální tématikou pro celou rodinu.


Zvíře není věc - výtvarná soutěž

Tradiční tematická výtvarná soutěž vyhlašovaná dvorským kulturním zařízením je otevřená nejen pro školy, ale i výtvory zaslané jednotlivci. 


Myslivecká výtvarná soutěž Mé touky za zvěří

Českomoravská myslivecká jednota, z.s. vyhlásila XIX. ročník soutěže Mé toulky za zvěříPosláním soutěže je zachytit zážitky, které děti získaly při toulkách přírodou, při poznání života naší zvěře a umocnit v nich vliv přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání. 


Výtvarná soutěž Ministerstva vnitra ČR - 18. ročník soutěže: Svět očima dětí 2021

Cílem preventivně-vzdělávacího projektu je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí.

  

Výtvarná soutěž Podzvičinsko očima dětí 

Spolek Podzvičinsko společně se Základní školou a Mateřskou školou Bílá Třemešná, MAS Podchlumí a Galerie plastik Hořice vyhlásil další ročník výtvarné soutěže, kdy tématem jsou letos Hrady a zámky v Podkrkonoší a Krajina Podkrkonoší.

 

Výtvarná soutěž Správy Národního parku Šumava 

Už jste byli na Šumavě nebo se tam chystáte? Zamyslete se, co pro vás Národní park Šumava znamená, představte si, co z přírody v něm máte rádi, a přeneste své představy na papír. Může to být zajímavá proměna národního parku za jeho existenci nebo pěkné místo, které jste objevili.Pokud nemáte zatím vlastní fotografie, mohou dětem pomoci zachytit Šumavu i pohlednice nebo fotografie z Národního parku Šumava na webu. Můžete namalovat i šumavského živočicha či rostlinu v jejich přirozeném prostředí. Z obrázku musí být patrné, že se jedná o přírodní prostředí Národního parku Šumava.šumavského živočicha či rostlinu v jejich přirozeném prostředí. Pravidla soutěže jsou zde


Výtvarná soutěž pro milovníky vláčků

Europe Direct  Hradec Králové vyhlásilo výtvarnou soutěž pro děti i dospělé na téma: Evropská železnice v roce 2050Zúčastněte se soutěže a vyhrajte některý z modelů vláčků! Dřevěné vláčky i s kolejemi nebo kovové modely vláčků. A to už stojí za zkoušku. 


Soutěž o nejkrásnější vajíčko

K Velikonocům se pojí mnoho různých tradic. U nás je zvykem malovat kraslice pro koledníky. Letos by společnost Europe Direct nejvíce zajímalo, jak barvíte vajíčka doma vy! Z toho důvodu se rozhodli uspořádat soutěž o nejkrásnější vajíčko. Od 1. do 5. dubna jim můžete posílat svá nejpovedenější díla formou fotografie.  

 

Literární soutěž (pro děti 1. stupně ZŠ) 

Zkuste zapojit děti do literární soutěže: Čeština 21. století – nová slova, nové významyStarší děti píší příběh, ve kterém použijí nová slova, která čeština dříve neznala, ale která se teď běžně používají.

Mladší sourozenec může přiložit k příběhu ilustrace. 

 

K vytvoření seznamu přispělo Městské informační Centrum Dvůr Králové n.L., web Královedvorsko.cz, DDM Jednička. 

Děkuji za váš čas.

Alena Portychová Richterjörková

učitelka MŠ Lipnice

 

 
Vaše komentáře

Přečteno 1063x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
28.05.2024 19:00 - 28.05.2024 20:30
Cestovatelská přednáška - Řecké ostrovy